کد خبر: ۵۲۶۸۵۹
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۲

رئیس دانشگاه الزهرا درباره جزئیات اعطای بورسیه دانشگاه الزهرا به دانش آموختگان مدرسه دخترانه سیدالشهدا افغانستان توضیح داد.

مهناز ملانظری رئیس دانشگاه الزهرا در گفت و گویی، درباره اختصاص بورسیه تحصیلی دانشگاه الزهرا به دانش آموزان کابلی اظهار کرد: بعد از بروز حادثه تلخ در کابل، هیئت رئیسه دانشگاه الزهرا هفته گذشته تصمیم گرفت تا ۲۵ سهمیه بورسیه را برای جذب دانشجویان افغان فارغ التحصیل از دبیرستان سیدالشهدا به این دانشگاه اختصاص دهد.

او افزود: ۵ بورسیه هم به صورت جدا با عنوان بورسیه «میرزاخانی» از طرف دانشگاه الزهرا به دانش آموزانی اختصاص داده شده که قصد دارند در رشته ریاضی تحصیل کنند.

ملانظری تصریح کرد: هیچ محدودیتی در زمینه جذب دانش آموزان سیدالشهدا به دانشگاه الزهرا وجود ندارد و آن‌ها می‌توانند در ۳ مقطع کارشناسی، ارشد و دکتری یا یکی از آن‌ها تحصیل کنند.

رئیس دانشگاه الزهرا ادامه داد: با سیاست گذاری بین المللی دانشگاه الزهرا آقای دکتر صدیقی، معاون وزیر علوم در یک نشست مجازی اعلام کردند که از طرف سازمان امور دانشجویان ۲۵ درصد بورسیه تحصیلی به میزان بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه الزهرا در پذیرش دانشجویان کابلی اختصاص داده می‌شود.

ملانظری تاکید کرد: از آن جایی که احتمال دارد ظرفیت تمام ۵۰ بورسیه تحصیلی دانشگاه الزهرا با مدرسه سیدالشهدا کامل نشود، باید بتوانیم برای ۲۵ درصد سهمیه تحصیلی سازمان امور دانشجویان تصمیمات دیگری بگیریم و آن‌ها را به دانش آموزانی اختصاص دهیم که در مدرسه سیدالشهدا تحصیل نمی‌کنند، اما ساکن کشور افغانستان هستند.

جزئیات جذب دانش آموزان کابلی در دانشگاه الزهرا/ از مهر ۱۴۰۰ آماده حضور دانش آموزان کابلی هستیم

رئیس دانشگاه الزهرا درباره زمان جذب دانشجویان کابلی در دانشگاه الزهرا گفت: از مهر ماه بعد از طی کردن فرآیند‌های در نظر گرفته شده در سال ۱۴۰۰ آماده پذیرش دانش آموزان کابلی در دانشگاه الزهرا هستیم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار