کد خبر: ۵۲۶۸۷۴
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۲

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان به‌دلیل ابتلا به بیماری کرونا درگذشت؛ وزیر میراث فرهنگی و گردشگری در پیامی، درگذشت وی را تسلیت گفت.

به گزارش شفاف، فریدون‌اللهیاری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان عضو هیئت‌علمی و استادتمام گروه تاریخ دانشگاه اصفهان به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت.

علی اصغر مونسان، وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در پیامی درگذشت زنده‌یاد فریدون اللهیاری مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان را تسلیت گفت. در پیام تسلیت مونسان به خانواده و همکاران آن مرحوم آمده است: 

«خانواده بزرگ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در سوگ یکی از چهره‌های فرهنگی و مدیران خدوم و دلسوز خود داغدار شد. زنده‌یاد دکتر فریدون اللهیاری پس از 53 سال زندگی پربار جان به جان‌آفرین تسلیم کرد و کوله‌باری از تلاش و خدمت برای استان اصفهان و مردم شریف این خطه ارزشمند از ایران اسلامی به‌عنوان باقیات صالحات به‌جای گذاشت.
بیش از سه دهه از عمر آن مرحوم در عرصه خدمات اجتماعی، علمی و فرهنگی گذشت و با عنایت به تخصص و درایت ایشان، طی سال‌های خدمت در اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان نیز از سال 1393 تاکنون منشا خدمات ماندگار و ارزنده‌ای بود.
درگذشت مدیر فرهیخته، تلاشگر و خدوم، زنده‌یاد دکتر فریدون اللهیاری را به خانواده مکرم و همکاران آن مرحوم در مجموعه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و همچنین مردم فرهنگ‌دوست اصفهان تسلیت و تعزیت می‌گویم و از خداوند منان برای روح ایشان رحمت و آرامش و برای بازماندگان معزی صبر و اجر مسالت دارم.»

فریدون اللهیاری مهرماه 1393 به‌عنوان مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان منصوب شد. ثبت اصفهان به‌عنوان دومین شهر جامع صنایع‌دستی جهان، ثبت ملی سه شهر و یک روستای ملی صنایع‌دستی، برپایی بیش از 4هزار کارگاه مرمت آثار تاریخی در اصفهان، حمایت از بخش خصوصی در اجرای بیش از 300 طرح سرمایه‌گذاری بخش گردشگری در سراسر استان، تدوین پرونده قنات جهانی در استان، راه‌اندازی 20 موزه، ثبت ملی بیش از 300 اثر تاریخی ملموس و ناملموس، ثبت حریم بیش از 400 بنای تاریخی در استان و شناسنامه‌دار کردن نزدیک به 20هزار هنرمند صنایع‌دستی استان اصفهان از جمله خدمات و کارهای ارزنده اللهیاری در طول دوران مدیریتش بود.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار