کد خبر: ۵۲۶۸۸۲
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۵

سخنگوی صنعت برق از آغاز واردات ۱۴۰ مگاواتی برق از ترکمنستان خبر داد و گفت: این میزان می‌تواند بخشی از نیاز منطقه خراسان را تامین کند.

به گزارش شفاف، رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق از آغاز واردات ۱۴۰ مگاواتی برق به ایران از ترکمنستان خبر داد و تصریح کرد: این میزان می‌تواند بخشی از نیاز منطقه خراسان راتامین کند.

 رجبی مشهدی تصریح کرد: با اتصال خط انتقال برق ترکمنستان به سرخس، امکان واردات برق به میزان ۱۴۰ مگاوات از این کشور به ایران فراهم شد.

او با بیان این که صنعت برق همه توان و ظرفیت‌های خود را برای تامین برق مورد نیاز داخل به کار گرفته است، اظهار کرد: در کنار به کارگیری همه ظرفیت‌ها برای واردات و افزایش تولید برق، مشترکان خانگی از نقشی بسیار تاثیرگذار در این میان برخوردار هستند.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به هماهنگی‌های صورت گرفته برای همکاری صنایع و کشاورزان در مشارکت با طرح‌های تشویق محور صنعت برق گفت: مشترکان خانگی می‌توانند تنها با به کار بستن سه راهکار ساده، از بروز خاموشی احتمالی جلوگیری کنند.

رجبی مشهدی تصریح کرد: قرار دادن کولر‌های آبی روی دور کند، تنظیم کولر‌های گازی روی ۲۵ درجه و عدم استفاده از وسایل برقی پرمصرف در ساعات گرم روز (۱۲ تا ۱۸) مهم‌ترین راهکار‌ها برای پایدار ماندن شبکه برق کشور است.

شناسایی ۲۲۶ مرکز استخراج رمز ارز و نجات ۶۰ هزار واحد مسکونی از قطعی برق

 رجبی مشهدی در گفت و گوییکه به صورت مجازی با خبرنگاران انجام‌ شد، گفت: ۲۲۶ مرکز استخراج رمز ارز با تلاش‌های صورت گرفته توسط همکاران صنعت برق در شرکت‌های توزیع برق و همکاری نیرو‌های انتظامی و امنیتی شناسایی شدند.

رجبی مشهدی اظهار کرد: برق مصرفی این تعداد مرکز شناسایی شده معادل برق مورد نیاز ۶۰ هزار واحد مسکونی است.

رجبی مشهدی توضیح داد: به عبارت دیگر با قطع برق این ۲۲۶ مرکز غیرمجاز استخراج رمز ارز، ۶۰ هزار واحد مسکونی از بی برقی نجات پیدا کردند.

سخنگوی صنعت برق در عین حال با اشاره به امکان در نظر گرفته شده برای عموم مردم در این زمینه نیز گفت: از مشترکان خواهشمندیم که به منظور تداوم پایدار جریان برق و جلوگیری از قطع برق، در صورت مشاهده مراکز یا افرادی که به صورت غیرمجاز از برق برای استخراج رمز ارز استفاده می‌کنند، مراتب را از طریق پایگاه اینترنتی سمات به اطلاع صنعت برق برسانند و از پاداش معرفی و همکاری نیز بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: