کد خبر: ۵۲۶۸۹۱
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۵

معاون وزیر خارجه روسیه از پیشرفت‌های اخیر در نزدیک شدن دیدگاه‌های قطر و همسایگان منطقه‌ای‌اش بعد از بحران شورای همکاری خلیج فارس که سه سال و نیم طول کشید ابراز خرسندی کرد.

به گزارش شفاف، میخائیل بوگدانف، معاون وزیر خارجه و فرستاده رئیس‌جمهوری روسیه به خاورمیانه و کشورهای آفریقا به شبکه آرتی گفت: مسکو از وحدت جهان عرب و وحدت مواضع و آرا حمایت می‌کند. در این راستا اتحادیه عرب به عنوان سکوی دربرگیرنده تمام مواضع عربی در قبال مسائل منطقه حائز اهمیت است.

دیپلمات برجسته روسیه به آخرین رویدادهای شورای همکاری خلیج فارس اشاره کرد و گفت: خواهان هم‌افزایی تلاش‌ها و اقدامات کشورهای شورای همکاری خلیج فارس هستیم و قطر در این بین برای عبور از تمام اختلافات در دیدگاه‌ها نقش مهمی را ایفا می‌کند تا تمام مشکلات و مسائل از طریق گفت‌وگوی کامل حل و فصل شوند.

معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد: مسکو اخیرا شاهد نزدیک شدن دیدگاه‌های بین دوحه و همسایگانش بوده و محمد بن عبدالرحمان آل ثانی وزیر خارجه قطر که اخیرا با من نشست داشت اشاره کرد که در سفرش به قاهره پیشرفتی در عبور از اختلافات بین طرف‌های بحران شورای همکاری خلیج فارس حاصل شده است.

بوگدانف بر اهمیت پیروی کشورهای عربی از جمله عربستان از رویکرد سازنده مشابه در راستای وحدت نظر و موضع در سطح منطقه و جهان تاکید کرد.

دیپلمات روسیه تصریح کرد: وحدت این کشورهای عربی برای حل مساله فلسطین حائز اهمیت است؛ مساله‌ای که از اهمیت زیادی برای جهان عرب برخوردار است.

او اضافه کرد: کشورهای عربی باید به شکل مستمر و با همکاری جدی به حل این مساله بپردازند و راه حلی طبق توافقات بین‌المللی پیدا کنند.

بوگدانف به اهمیت همکاری دوجانبه بین روسیه و قطر اشاره و تاکید کرد، روابط بین دو کشور شکل دینامیکی در حال توسعه است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: