کد خبر: ۵۲۶۸۹۸
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۱

روابط عمومی پلتفرم پخش‌کننده سریال "می‌خواهم زنده بمانم" بعد از رفع توقیف این سریال طی بیانیه‌ای ضمن ارج نهادن به فداکاری‌های ضد تروریستی کمیته انقلاب اسلامی تصریح کرد که سریال مذکور با سعه‌صدر و همدلی ناجا از توقیف خارج شد.

به گزارش شفاف، سریال "می‌خواهم زنده بمانم" توقیف قابل تأملی داشت؛ اما این توقیف مثل همه توقیف‌ها نبود، یک روز بیشتر دوام نیاورد و نهایتاً فردا قسمت جدید توزیع می‌شود. در گزارشی به این توقیف دیرهنگام و قابل تأمل پرداختیم که مقصر فیلمساز و سازنده و هنرمندان نیستند بلکه این تعلل ناشی از عدم اشراف مناسب نهادهای نظارتی در صدور پروانه ساخت و نمایش است. 

این ناهماهنگی و عدم نظارت درست بارها در سریال‌های تلویزیونی، خانگی و حتی فیلم‌های سینمایی دیده شده و توقیف این‌چنینی بیشتر این شبهه را ایجاد می‌کند که بازی رسانه‌ای به راه افتاده و اتفاقاً به بالا رفتن میزان بیننده و فروشِ این سریال یا هر اثر دیگر کمک می‌کند. به نظر می‌رسد مسئولین و دست‌اندرکاران امر به جای توقیف و نابودی سرمایه و آزردگی هنرمندان آثار، قبل از ساخت و در جریان ساخت، بیشتر مراقبِ فیلمنامه و محتوای آثار باشند تا سازندگان و هنرمندان آثار و مخاطبان را ‌آن‌قدر دچار چالش‌های ناشی از سهل‌انگاری مدیریتی‌شان نکنند!

پلتفرم‌پخش‌کننده در راستای شفاف‌سازی اتفاقات اخیر برای سریال "می‌خواهم زنده بمانم" و حتی شبهه‌هایی که برای توقف یک روزه این سریال خانگی ایجاد شده در اطلاعیه جدید گفته است:

"با اعلام نظر معاونت محترم اجتماعی نیروی انتظامی در خصوص برخی حساسیت‌ها و موضوعات در سریال «می‌خواهم زنده بمانم»، مجوز پخش ادامه سریال صادر نشد و پخش در قسمت پانزدهم متوقف شد.

 با همکاری مؤسسه ناجی هنر، ساترا و عوامل سازنده این سریال، جلسات متعددی برای بررسی ملاحظات ناجا برگزار شد که خوشبختانه با سعه صدر معاونت محترم اجتماعی نیروی انتظامی و بررسی همدلانه موضوع، ابهامات مرتفع و نقطه نظرات ناجا در ادامه سریال لحاظ شد. در ادامه با تاکید دادستانی محترم تهران مبنی بر لزوم رعایت حقوق کاربران این سریال مجدد از روز پنجشنبه 13 خرداد پخش می‌شود.

به طور قطع عوامل سازنده این سریال همچون همه مردم ایران،  نسبت به خدمات گسترده «کمیته انقلاب اسلامی» در روزهای سخت پس از پیروزی انقلاب اسلامی که با جنایات گروهک‌های تروریستی همراه بود، حساسیت ویژه‌ای دارند و فداکاری‌های این سازمان در بحران‌های دهه شصت و در ادامه تلاش‌های نیروی انتظامی در سال‌های بعد از انقلاب را فراموش نخواهند کرد.

در دل سریال «می‌خواهم زنده بمانم»، اتفاقات و ماجراها تنها بر اساس ضرورت‌های روایت داستانی ساخته و پرداخته شده است و این مجموعه قصد ندارد بستر تاریخی و وقایعی که داستان در آن رخ می دهد را به‌طور کامل بازنمایی کند. اشارات صورت گرفته در مجموعه حاضر به سازمان «کمیته‌ انقلاب اسلامی» تنها به ضرورت داستانی بوده و نافی خدمات ارزشمند این نهاد انقلابی نیست. لذا هر گونه تشابه اسامی، وقایع و آدم‌ها تخیلی است و تنها به ضرورت روایت داستان خلق شده‌اند. هر داستان و روایت تقابل خیر و شر را توامان دارد و قصه این سریال نیز از این ماجرا دور نیست.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار