کد خبر: ۵۲۶۹۱۲
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۱

رخشانی‌مهر گفت: امروز میزان مصرف برق در کشور به ۵۸ هزار و ۶۰۰ مگاوات رسید که نسبت به هفته گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش شفاف، رخشانی‌مهر معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر در برنامه گفت و گوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر در خصوص افزایش دما و رشد مصرف برق تصریح کرد:  امروز پیش بینی کرده بودیم مصرف برق به ۵۸ هزار و ۳۰۰ مگاوات برسد که با ۳۰۰ مگاوات بیشتر مواجه شده ایم و میزان مصرف برق نسبت به هفته گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است.

او ادامه داد: استفاده از نیروگاه‌های برق آبی، مدیریت مصرف و خاموشی سه روشی است که برای تامین برق وجود دارد.

او گفت: حدود ۲ هزار مگاوات برق را دستگاه‌های ماینر برای تولید رمز ارز‌ها مصرف می‌کنند.

 معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر بیان کرد: اگر اقدامات وزارت نیرو در راستای تامین برق موثر واقع نشود و منجر به کاهش بار به مرز‌های تعیین شده از مدیریت شبکه نشود، خاموشی‌ها اعمال می‌شود و این خاموشی‌ها مربوط به مشترکین خانگی است.

رخشانی مهر با بیان اینکه جداول خاموشی را همچنان منتشر می‌کنیم برای خاموشی‌های احتمالی، گفت: از چهارشنبه هفته گذشته تاکنون خاموشی نداده ایم و انتشار این جداول برای این است که اگر مجبور شدیم که خاموشی بدهیم مردم غافلگیر نشوند.

این مقام مسئول با تاکید براینکه قطع و وصل برق وسیله برقی را نمی‌سوزاند، گفت: آن چیزی که باعث سوختن وسایل برقی می‌شود نوسان برق است.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر افزود: اگر در قطع و وصل برق شبکه وسیله برقی هموطنان آسیب دید می‌توانند از طریق سایت بیمه توانیر مورد خود را ثبت کنند تا بعد از کارشناسی بیمه خسارتشان پرداخت شود.
 
انتهای پیام/
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: