کد خبر: ۵۲۶۹۳۳
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۹

"شاهرود" را به قاره‌ای کوچک در ایران تمثیل کرده‌اند؛ چون سه اقلیم جنگل، کوهستان و کویر را هم‌زمان داراست.

به گزارش شفاف، محمد ابراهیم یوسفی، ایرانگرد و طلبیعت‌گرد کشور به معرفی جاذبه‌های گردشگری شهر شاهرود پرداخت.

وی با اشاره به اینکه در شاهرود می‌توانید از سه اقلیم متفاوت دیدن کنید، یادآور شد: شاهرود را به قاره‌ای کوچک در ایران تمثیل کرده‌اند؛ چون سه اقلیم جنگل، کوهستان و کویر را هم‌زمان داراست. شاهرود شهری است که می‌توانید در آن خود را  در کم‌تر از یک ساعت به هر کدام از این اقلیم‌ها برسانید. روستای طرود در جنوب شاهرود قرار دارد که لوکیشن فیلم مختارنامه بوده. در این شهر پارک ملی خارتوران وجود دارد که به آفریقای ایران معروف شده است. جنگل ابر هم در شمال شاهرود به سمت گرگان واقع شده است.

گردشگری | توریسم ,

وی با اشاره به دیگر جاذبه های شهر شاهرود گفت: در سفر به شاهرود طی یک روز سه اقلیم را تجربه کردم. صبحانه را در جنگل ابر خوردم، ظهر به آبشار مجن در منطقه کوهستانی و عصر به مناطق کویری در شاهرود رفتم. یک پرنده به نام زاغ‌بور در شاهرود زندگی می‌کند که این ‌گونه از پرندگان تنها متعلق به ایران است و در هیچ نقطه از دنیا وجود ندارد. چشمه ی هفت رنگ در شاهرود هم بسیار زیباست. چهار روز زمان برای بازدید کامل از این شهر زمان لازم است. ته چین گوشت شاهرودی غذای لذیذی است که به‌صورت سنتی در دیگ مسی روی ذغال تهیه می‌شود. هزینه هر فرد برای یک روز سفر به این شهر حدود 300 هزار تومان خواهد شد.

گردشگری | توریسم ,

یوسفی در پایان افزود: شاهرود 400 کیلومتر با تهران فاصله دارد. سفر با قطار بسیار ارزان خواهد بود. روستای دیزج یک بومگردی عالی دارد که با هزینه 75 هزار تومان همراه با صبحانه به راحتی می‌توانید در آن اقامت کنید. در این روستا تاکستان هم هست. شاهرود چهار فصل است. پیشنهاد می‌کنم مسافران مشهد حتما به شاهرود هم سر بزنند و از این شهر دیدن کنند. اقامت‌گاه‌های بومگردی زیر نظر میراث فرهنگی هستند و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: