کد خبر: ۵۲۷۰۰۵
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۸

مسابقات کسب سهمیه المپیک کاراته طی روزهای ۲۱ الی ۲۳ خرداد در پاریس برگزار می‌شود و کاراته کاهای ایران این فرصت را دارند تا با کسب یک سهمیه دیگر در مردان و یک سهمیه دیگر در زنان، هر کدام با ۳ سهمیه کامل راهی توکیو شوند.

به گزارش شفاف، با اعلام فدراسیون جهانی کاراته رقابت‌های کسب سهمیه المپیک از ۲۱ الی ۲۳ خرداد در پاریس (فرانسه) برگزار می‌شود تا آخرین بلیت‌های بازی‌های المپیک توکیو ۲۰۲۰ که امید و رویای صدها کاراته کا محسوب می‌شود در پایان سه روز رونمایی شود.

اکنون در حالی که تنها ۷ روز تا آغاز یکی از مهمترین رویداد کاراته پیش از رقابت‌های بازی المپیک باقی مانده، فرانسه میزبان این رقابت‌ها خود را برای برگزاری باشکوه این رقابت‌ها آماده کرده است.

در این رویداد که قرار است در سالن "پیر دو کوبرتن" برگزار شود، حدود ۵۰۰ ورزشکار از ۹۸ کشور جهان برای رسیدن به رویای حضور در المپیک با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت تا در نهایت جواز حضور در المپیک برای ۲۴ قهرمان برتر این رقابت‌ها صادر شود.

در طول سه روز این رقابت‌ها، برترین‌های کاراته جهان برای به دست آوردن سه بلیت المپیک در هر رده به رقابت خواهند پرداخت تا پس از مرحله حذفی دو فینالیست و دو برنده دیدار رده بندی در یک جدول به صورت دوره‌ای مبارزه کنند و در نهایت چهار نفر نخست علاوه بر کسب مدال راهی المپیک شوند.

این پیکارها که از ساعت ۹ صبح روز جمعه ۲۱ خرداد به وقت محلی با رقابت‌های کاتای انفرادی بانوان، وزن ۶۷-کیلوگرم مردان و وزن ۵۵-کیلوگرم بانوان آغاز می‌شود، در روز دوم (شنبه ۲۲ خرداد) با مسابقات کاتای مردان،  وزن ۶۱- کیلوگرم بانوان و وزن ۷۵-کیلوگرم مردان ادامه خواهد یافت و در نهایت یکشنبه ۲۳ خرداد با مبارزات اوزان ۶۱+ کیلوگرم زنان و ۷۵+ کیلوگرم مردان به کار خود به پایان خواهد رسید.

فاطمه صادقی در کاتا انفرادی بانوان و امیر مهدی زاده در کومیته وزن منفی ۶۷ کیلوگرم نخستین نمایندگان کاراته کشورمان هستند که در روز اول این رقابت‌ها به روی تاتامی خواهند رفت و ابوالفضل شهرجردی در کاتا انفرادی آقایان و رزیتا علیپور در کومیته وزن منفی ۶۱ کیلوگرم بانوان نیز در روز دوم  برای کسب سهمیه المپیک توکیو با دیگر حریفان خود به رقابت خواهند پرداخت.

در مجموع ۸۰ کاراته‌کا (۴۰ کاراته‌کا در بخش بانوان و ۴۰ کاراته کا در بخش مردان) در المپیک توکیو به روی تاتامی خواهند رفت که از این تعداد ۶۰ کاراته‌کا در کومیته و ۴۰ نفر در کاتا با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت که لیست نهایی این نفرات پس از پایان مسابقات کسب سهمیه المپیک پاریس اعلام خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار