کد خبر: ۵۲۷۰۲۷
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۰

رئیس فدراسیون ووشو گفت: به دنبال یک محل خاص و ویژه برای برگزاری مسابقات WWF هستیم و صحبت‌هایی در مورد میزبانی تهران یا کیش شده است.

امیر صدیقی در گفت و گویی، در خصوص وضعیت برگزاری مسابقات WWF اظهار داشت: ستاد کوچکی را برای برگزاری مسابقات در فدراسیون تشکیل دادیم و علاقه‌مند هستیم این مسابقات به بهترین شکل و با بالاترین کیفیت برگزار شود. مسابقات دسته برتر(دویژن) قرار است 28 و 29 تیر ماه برگزار شود.

وی در خصوص محل برگزاری مسابقات گفت: به دنبال یک محل خاص و ویژه هستیم. درباره استان تهران و جزیره کیش صحبت‌هایی انجام شده و به زودی تصمیم‌گیری در این خصوص انجام و اطلاع‌رسانی خواهد شد. شاید مسابقات در تهران برگزار شود اما در خانه ووشو نخواهد بود و به دنبال مکانی خاص و ویژه هستیم.

رئیس فدراسیون ووشو در پاسخ به این سوال که برگزاری مسابقات WWF ارتباطی به حضور چهره‌های ووشو کشورمان در مسابقات ووشو حرفه‌ای دارد ،گفت: کرونا و لغو مسابقات باعث شده ورزشکاران در سالیان اخیر درآمدزایی مناسبی نداشته باشند. وقتی مسابقات درست برگزار نشود، ورزشکاران به سمت رویدادهای برون مرزی که برخی از آنها اعتبار خاصی نیز ندارد، کشیده خواهند شد و این برای چهره ورزشکار و کشور ما خوب نیست.

صدیقی تاکید کرد: با توجه به توانمندی و ظرفیت‌های فدراسیون ووشو تصمیم گرفتیم  مسابقات با کیفیت داخلی را طراحی کنیم. اتفاقی که باعث خواهد شد پول خوبی به عنوان جایزه به جامعه قهرمانان داده شود تا آنها انگیزه بیشتری داشته باشند. از طرفی مسابقه همیشه حرف اول را در آمادگی ورزشکاران می‌زند تا آنها در کوران مسابقات قرار بگیرند. مسابقات WWF در سه بخش تاپ دویژن را در تیرماه، مسابقات منتخبین استان‌ها را در مهرماه و سوپر فایت نهایی را در  26 بهمن ماه که مصادف با روز میلاد حضرت علی (ع) خواهد بود، برگزار می‌کنیم.

وی در خصوص زمان و نحوه برگزاری رقابت‌های لیگ برتر ووشو در سال جاری گفت: اگر شرایط فراهم باشد و مشکل و محدودیت جدیدی به وجود نیاید، علاقه‌مند هستیم استارت لیگ را در شهریور ماه بزنیم. اگر محدودیت‌های کرونا نباشد مایلیم لیگ را در چند هفته برگزار کنیم اما چون در حال حاضر شرایط خاص است، امسال نیز مانند سال گذشته لیگ به صورت مجتمع برگزار خواهد شد.

رئیس فدراسیون ووشو تصریح کرد: دوست داریم مسابقات را در دو هفته و به صورت رفت و برگشت برگزار کنیم اما برخی رشته‌ها دور رفت مسابقات خود را برگزار کردند، ولی برگزاری دور برگشت مسابقات برای آنها مهیا نشد. این موضوع ریسک دارد و شاید ما نیز مجبور شویم در یک دور لیگ را برگزار کنیم.

صدیقی در خصوص انفعال فدراسیون جهانی ووشو در برگزاری مسابقات برخلاف سایر رشته‌ها گفت: تمام رشته‌هایی که در المپیک حضور دارند، برگزاری مسابقات خود را از سر گرفته‌اند. ووشو نیز با توجه به اینکه در المپیک حضور ندارند، رویدادهای خود را برگزار نکرد. امیدواریم با شروع سال 2022 روند برگزاری مسابقات بین‌المللی آغاز شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: