کد خبر: ۵۲۷۰۴۵
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۷

فرصت شرکت در پنجمین دوره جشنواره شعر «نیایش» با عنوان «مواهب» بنا به درخواست شاعران تا بیستم خردادماه تمدید شد.

به گزارش شفاف، مهلت ارسال اثر به دبیرخانه پنجمین دوره جشنواره شعر «نیایش» با عنوان «مواهب» تا بیستم خردادماه تمدید شد. پیش از این، پایان اردیبهشت‌ماه آخرین فرصت جهت ارسال اثر عنوان شده بود که این زمان با توجه به درخواست شاعران تمدید شده است و بنا به گفته دبیرخانه، قابل تمدید مجدد نخواهد بود. 

جشنواره شعر «نیایش» با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر توجه شاعران به شعر مناجات و استفاده از ادعیه در اشعارشان برگزار می‌شود. در فرخوان دوره پنجم محوریت با دعای بیستم صحیفه سجادیه با عنوان دعای «مکارم الاخلاق» است و اشعار می‌بایست با توجه به معارف و مضامین این دعا سروده شده باشند.

برگزارکنندگان هیچ محدودیتی در قالب اشعار برای شرکت‌کنندگان تعیین نکرده‌اند اما اشاره به فرازهای استفاده شده از «دعای مکارم الاخلاق» در آثار ارسالی الزامی است. علاقه‌مندان می‌توانند تا تاریخ ذکر شده آثارشان را به نشانی ایمیل mavahebpoem@gmail.com یا در شبکه‌های اجتماعی ایتا و تلگرام به نشانی @mavahebpoem ارسال کنند.

همچنین به منظور ارج نهادن به شاعرانی در مدت زمان اولیه فراخوان در کنگره شرکت کرده‌اند، آثارشان توسط اساتید از نظر ادبی و موضوعی مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت و برای سراینده ارسال خواهد شد تا در صورت صلاحدید، اشکالات آن رفع و مجدد برای دبیرخانه ارسال شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار