کد خبر: ۵۲۷۱۴۸
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۰

نخست وزیر وابسته به تشکیلات خودگردان فلسطین امروز (دوشنبه) در دوحه با امیر قطر درباره آخرین تحولات سیاسی و شرایط قدس و نیز بازسازی نوار غزه گفت‌وگو کرد.

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری معا فلسطین، محمد اشتیه، نخست وزیر وابسته به تشکیلات خودگردان فلسطین امروز در دفتر تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر در شهر دوحه با او درباره آخرین تحولات سیاسی و شرایط قدس و نیز بازسازی‌ نوار غزه گفت‌وگو کرد.

در این دیدار ریاض مالکی، وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین، ابراهیم ملحم، سخنگوی این تشکیلات و منیر غنام، سفیر فلسطین در دوحه حضور داشتند.

اشتیه در این دیدار ضمن درود و تشکر به نیابت از محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بابت نقش قطر در حمایت و پشتیبانی مالی و سیاسی از مساله فلسطین، از نقش دیپلماتیک قطر در مقابله با معامله قرن و تلاش‌های این کشور در شورای امنیت، اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی در حمایت از فلسطین تقدیر کرد.

نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین در ادامه امیر قطر را در جریان تلاش‌های دیپلماتیک برای ازسرگیری و پیشبرد روابط با دولت جدید آمریکا و سیاست‌های متفاوت آن قرار داد و از او خواست با ارائه روندی سیاسی که به اجرای قطعنامه‌های بین‌المللی مربوطه از طریق کمیته چهارجانبه صلح، پایان اشغالگری اسرائیل و تشکیل کشور فلسطین با پایتختی قدس منجر شود، خلأ سیاسی موجود را پر کند.

همچنین اشتیه در این دیدار درباره ازسرگیری بازسازی غزه با امیر قطر گفت‌وگو کرده و بر اهمیت وجود یک آتش‌بس دائمی و تضمین تکرار نشدن حمله به ملت فلسطین به ویژه ساکنان نوار غزه و نیز ازسرگیری فعالیت‌های کمیته عالی و مشترک فلسطین و قطر و ارتقای سطح تبادلات تجاری میان دو کشور تاکید کرد.

این مسؤول فلسطینی در ادامه نیز امیر قطر را در جریان شرایط شهر قدس و اقدامات نژادپرستانه‌ای که در راستای پاکسازی نژادی دراین شهر انجام می‌شوند و نیز تلاش‌هایی که برای تخلیه شهر از ساکنانش به ویژه در محله‌های الشیخ جراح و سلوان صورت می‌گیرند و نیز تقسیم زمانی و مکانی مسجد الاقصی قرار داد.

همچنین اشتیه طرح‌های استراتژیک دولت فلسطین برای ایجاد توسعه پایدار در فلسطین به ویژه در قدس به عنوان پایتخت کشور فلسطین جهت حفاظت از آن و تقویت پایداری ساکنان آن را به اطلاع امیر قطر رساند.

امیر قطر نیز در این دیدار ضمن ابراز امیدواری نسبت به تحقق آشتی فلسطین که عاملی برای قدرت گرفتن مساله عادلانه ملت فلسطین است، تاکید کرد: دوحه به تمامی حمایت‌ها و پشتیبانی‌های خود از مساله فلسطین ادامه می‌دهد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار