کد خبر: ۵۲۷۲۳۰
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۰
رئیس امور آموزش عالی سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد

رئیس امور آموزش عالی، تحقیقات و فناوری سازمان برنامه و بودجه کشور به پرهزینه بودن دانشگاه هایی چون دانشگاه هنر به لحاظ نوع رشته های موجود در آن و تخصیص بسیار پایین میزان بودجه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مقایسه با سایر سازمانها و نهادهای کشور از سوی دولت و ضرورت سوق دادن دانشگاه ها به کسب درآمدهای اختصاصی تاکید کرد.

به گزارش شفاف، دکتر حسن میرزا بزرگ رئیس امور آموزش عالی سازمان برنامه و بودجه کشور به همراه مسعود شفیعی معاون عمرانی امور آموزش عالی سازمان برنامه و بودجه کشور ضمن بازدید از دانشگاه هنر با سید حسن سلطانی رییس و مسولین دانشگاه هنر در مورد پروژه های عمرانی دانشگاه دیدار و گفت و گو کردند. در این نشست توضیحاتی در مورد روند اجرای پروژه های عمرانی از سال ۹۸ و تخصیص اعتبارات صورت گرفته در این مدت توسط مهندسان حوزه ی مدیریت دفتر فنی و نظارت بر طرحهای عمرانی ارایه شد.

 همچنین دکتر سلطانی به اقدام های انجام شده در پردیس کرج از جمله ایجاد مسیرهای شرقی- غربی و شمالی- جنوبی،‌دیوار کشی ضلع شمالی زمینهای پردیس کرج که با همکاری شهرداری استان البرز صورت گرفته اشاره کرد.

در ادامه این نشست، دکتر میرزا بزرگ به پرهزینه بودن دانشگاه هایی چون دانشگاه هنر به لحاظ نوع رشته های موجود در آن و تخصیص بسیار پایین میزان بودجه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مقایسه با سایر سازمانها و نهادهای کشور از سوی دولت و ضرورت سوق دادن دانشگاه ها به کسب درآمدهای اختصاصی تاکید کرد.

دکتر شکوری معاون اداری و مالی دانشگاه هنر ضمن تایید صحبت های دکتر میرزا بزرگ، به تفاوت اعضای هیات علمی دانشگاه های هنری از نظر مرتبه با سایر دانشگاه ها و تخصیص بودجه بر اساس میزان جذب دانشجو در پردیس ها که یکی از برنامه های میان مدت دانشگاه هنر است پرداخت.

 وی همچنین در ادامه به مرتبه علمی تعدادی از اعضای هیات علمی دانشگاه هنر که مربی هستند اشاره کرد و این موضوع را دلیل عدم جذب دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری دانست و خواستار بررسی و رفع این تناقض شد.

دکتر میرزا بزرگ درباره برون رفت از پاره‌ای از مسائل بینادین نظام بودجه‌ای که در طی سالیان گذشته مشکلات ساختاری برای دانشگاه فراهم آورده بود قول های مساعد داده و درباره راهکارهای قانونی مربوطه که با حمایت های ویژه ایشان قابل تحقق خواهد بود مذاکره شد و در پایان این دیدار مدعوین از قسمت های مختلف دانشگاه بازدید کردند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: