کد خبر: ۵۲۷۳۲۶
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۲

اعضای هیئت امنای سازمان ملی تربیت کودک، علیرضا حاجیان زاده را به عنوان رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک منصوب کردند.

به گزارش شفاف، محسن حاجی میرزایی در دومین جلسه هیات امنای سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک با بیان این که ایده توجه به تعلیم و تربیت کودکی مورد توجه اغلب کشورها بوده است، اظهار کرد: این موضوع شاید در ایران کمتر مورد توجه عمیق قرار گرفته است که با منویات مقام معظم رهبری و پیگیری شورای عالی انقلاب فرهنگی این موضوع در دستورکار قرار گرفت و ساماندهی مهدهای کودک و توسعه این ماموریت برای افرادی که در این سنین هستند، به عنوان ماموریت این سازمان تعریف شد.

وی افزود: اساسنامه این سازمان به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده و اقداماتی برای راه اندازی آن انجام شده است لذا اکنون باید درباره انتخاب رئیس تصمیم می‌گرفتیم.

حاجی میرزایی بیان کرد: براساس 3 معیار مشخص دنبال افرادی بودم که برای این سازمان پیشنهاد کنم یک معیار این است که فرد باید در حوزه تعلیم و تربیت کودک کار کرده باشد و حوزه و ضرورت‌های آن را بشناسد معیار دیگر این است که این سازمان جدیدالتاسیس است و نیازمند مدیر کاردان و باتجربه است لذا فرد انتخاب شده باید توانایی اداره و تاسیس این سازمان را داشته باشد.

وزیر آموزش و پرورش  افزود: شاخص سوم این است که فرد منتخب برای ریاست سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک، باید آموزش و پرورش را بشناسد برای مجموعه این خصوصیات افراد زیادی داشتیم که درنهایت به آقای حاجیان زاده رسیدیم.

وی اعلام کرد: حاجیان زاده سابقه کار برای کودکان و مجلات رشد را دارد و در این زمینه فعالیت کرده است او مدتی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بوده است و جز مدیران شناخته شده و خوش نام آموزش و پرورش است لذا پیشنهاد من علیرضا حاجیان زاده است.

شایان ذکر است،  در این جلسه ضمن اینکه افراد حاضر به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود برای انتخاب رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک پرداختند، برای انتخاب حاجیان زاده به عنوان رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک از سوی اعضای هیات امنای سازمان رای گیری صورت گرفت و درنهایت با اکثریت آرا علیرضا حاجیان زاده به عنوان رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک منصوب شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار