کد خبر: ۵۲۷۵۷۷
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۱

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی با تاکید بر اینکه حصول توافق درخصوص برجام در دسترس است، گفت: اما نمی توان انتظار داشت که در روزهای آتی توافق نهایی صورت گیرد.

                          نماینده روسیه در آژانس:با عراقچی موافقم

به گزارش شفاف، میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه نزد سازمان های بین المللی در وین با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر گفت که با نظر عباس عراقچی معاون وزیر امورخارجه کشورمان مبنی بر اینکه "نمی توان در هفته جاری به نتیجه نهایی درخصوص برجام دست یافت" موافق است.

اولیانوف در توئیت خود نوشت: کاملا موافقم که نمی‌توان انتظار داشت در روزهای آینده، مذاکرات وین نهایی شود. همچنین تقریبا قطعی است که ما نمی‌توانیم تا پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران (۱۸ ژوئن) پیش‌نویس سند نهایی (توافق) را تدوین کنیم.

این دیپلمات روس در ادامه تصریح کرد: با این حال، حصول توافق (در مذکرات وین) در دسترس است.

وی همچنین پس از برگزاری دورجدیدی از مذاکرات ایران و طرف های برجام در وین برای احیای کامل این توافق و بازگشت کامل آمریکا به آن، در جمع خبرنگاران گفت که پیشرفت هایی درخصوص چگونگی اجرای برنامه جامع اقدام مشترک حاصل شده است اما به اندازه ای که انتظار آن را داشته اند، نیست.

 

دیپلمات ارشد روسیه در وین خاطر نشان کرد که روند رایزنی های مثبت است، هرچند که هنوز اختلاف نظرهایی وجود دارد.

روز شنبه کمیسیون مشترک برجام بار دیگر برای ادامه رایزنی ها بر سر بازگشت به توافق هسته ای تشکیل جلسه داد تا دور ششم این مذاکرات در وین، پایتخت اتریش آغاز شود.

سیدعباس عراقچی رئیس تیم ایران در مذاکرات وین شنبه شب بعد از پایان نشست کمیسیون مشترک تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران بدون رسیدن به خواسته های کلیدی خود قطعا توافق نخواهد کرد.

وی اظهار داشت: ششمین دور مذاکرات وین با جلسه کمیسیون مشترک برجام آغاز شده است و تصمیم بر این گرفته شد که به کار سرعت بیشتری داده شود و ما در مورد موضوعاتی که کماکان مورد اختلاف است در جلسات متعدد کارشناسی و جلسات سیاسی بحث و گفت‌وگو خواهیم کرد تا راه حل‌های لازم برای آنها پیدا شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار