کد خبر: ۵۲۷۶۴۰
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۹

«لوفیگارو» در گزارشی با عنوان «پایانی بر ماسک»، نوشته است که ماه دیگر میلادی، فرانسویان در فضای باز هم ماسک بر چهره نخواهند زد. به نظر می‌آید این می‌تواند پایانی برای بسیاری از کشورهای دیگر باشد. گزارش‌های و معیارهای تازه این را می‌گوید که یک میلیارد دوز واکسن کرونا اهدایی گروه هفت، شاید نوید این پایان را در جهان بدهد.

به گزارش شفاف، برخی اخبار امروز (۲۳ خردادماه) روزنامه‌های جهان به شرح زیر است:

«لوفیگارو»، روزنامه فرانسوی در گزارشی با عنوان «پایان ناتانیاهو»، نوشته است: سرانجام حکومت ۱۲ ساله ناتانیاهو پایان گرفت و از قدرت پایین کشیده شد. اکنون جای او را یک راست‌گرای افراطی پر کرد که رویای بیرون راندن ناتانیاهو را داشت و بر کرسی نخست‌وزیری تکیه زد. در تل آویو، هزاران تن خروج ناتانیاهو و جدایی او را از قدرت جشن گرفتند. می‌گویند معمار سرنگونی «بی بی» یعنی همان بنیامین ناتانیاهو،  «یائیر لاپید» بود. 

«لوموند» نیز در این زمینه نوشته است: هزاران تن به خیابان‌های تل آویو ریختند و شعار «خداحافظ بنیامین نتانیاهو» را فریاد زدند. یائیر لاپید، معمار سرنگونی نتانیاهو همواره رویای تکیه بر مسند سیاست خارجی داشت و اگرچه حالا نخست وزیر نخواهد شد، اما به هدف خود رسید. امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه که همواره بر توان لاپید تاکید داشته است، پیش از انتخابات با او در پاریس ملاقات کرد. آنها، گمان می‌کنند که  دولت تازه، آینده‌ای دارد.

«اکونومیست» در گزارشی با عنوان «آینده‌ای برای ناتو» نوشته است: با رفتن دونالد ترامپ از کاخ سفید، اکنون ناتو به آینده خود می‌اندیشد. برای ناتو، مثل همیشه، اروپا توجه بیشتر می‌خواهد و البته آمریکا عملیات‌های  بیشتر. دبیرکل ناتو می‌گوید: در چهار سال گذشته در روابط بین اروپا و آمریکا، کشمکش بسیار بود، اما اکنون فرصتی دیگر پدید آمده است.

_ «لوفیگارو» در گزارشی با عنوان «پایانی بر ماسک»، نوشته است: ماه دیگر میلادی، فرانسویان در فضای باز هم ماسک بر چهره نخواهند زد. به نظر می‌آید این می‌تواند پایانی برای بسیاری از کشورهای دیگر باشد. گزارش‌های و معیارهای تازه این را می‌گوید که یک میلیارد دوز واکسن کرونا اهدایی گروه هفت، شاید نوید این پایان را در جهان بدهد. اما خبر بد از پرو می‌آید که مبتلایان به کرونا در آنجا به دو میلیون تن رسیده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: