کد خبر: ۵۲۷۶۶۸
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۸

بازیگر سریال «زیر آسمان شهر» گفت: امروز برخی طعنه‌‌ها و کنایه‌های طنز فیلم‌ها، جذابیت را از این آثار می‌گیرند.

یوسف تیموری بازیگر نام آشنای تلویزیون که چهره او با مجموعه‌های تلویزیونی پرطرفدار همانند «زیر آسمان شهر»، «کوچه اقاقیا»، «قطار ابدی»، «برای آخرین بار» و ... در ذهن مخاطب حک شده است، درباره وضعیت فعلی سینما به خبرنگار  شفاف، گفت: در حال حاضر همه مردم جهان درگیر ویروس کرونا هستند. پس اگر بگوییم تعداد سینما‌ها باید بیشتر شود یا هر مورد دیگر، عملاً فایده ای ندارد. فعلاً باید منتظر بمانیم تا کرونا تمام و بعد از آن تصمیم‌های جدید گرفته شود.

وی در خصوص آثار کمدی فعلی سینما اظهار کرد: آثار طنز امروز حال و هوای سابق را ندارند. در گذشته تعدادی از هنرمندان که همدیگر را می‌شناختند، با هم کار می‌کردند. حالا همین افراد با هنرمندان نسل جدید کار می‌کنند. به نظرم باید هماهنگی بین بازیگران و آثار بیشتر شود و مردم بر این باور نباشند که هنرمندان دوره ما فرق داشتند. از طرفی با محتوای قوی و رنگ و لعاب اثر می‌توان حال و هوای قبل را به آثار طنز برگرداند.

بازیگر فیلم «شهربانو» با بیان اینکه امروز برخی از طعنه‌‌ها و کنایه‌های طنز فیلم‌ها کارایی ندارند، گفت: این کنایه‌ها جذابیت فیلم را می‌گیرند و تاریخ مصرف به اثر می‌دهد. قطعاً باید مسائل جامعه به زبان طنز نقد شود، اما در کشور ما وقتی نقد‌ها جهت پیدا می‌کنند، موضوع اصلی فیلم از بین می‌رود. به اعتقاد من یا کاملاً باید مسائل را نقد کنیم و یا صرفاً اثری کمدی بسازیم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: