کد خبر: ۵۲۷۶۷۳
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۹

مدیر دفتر ارتباط با صنعت مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضائیه گفت:تا قبل از ریاست آیت الله رئیسی بر قوه قضاییه، کسی جرأت نمی‌کرد لفظ رباستیزی را بکار ببرد و اگر هم ما به عنوان وکلای دادگستری استفاده می‌کردیم، نظام بانکی از وکیل تحت عنوان توهین شکایت می‌ک

به گزارش شفاف، محمدمسعود یوسفی در نشست تبیین دستاوردهای دستگاه قضائی با راهبری آیت‌الله رئیسی در روند رونق و بهبود محیط کسب و کار اظهار کرد: معتقدم فردی که قرار است رئیس جمهور شود باید دارای یک ویژگی مهم باشد که متأسفانه در سال‌های قبل روسای جمهور این ویژگی را نداشتند و آن هم جریان‌سازی و بر عهده گرفتن یک جریان واقعی است.

مدیر دفتر ارتباط با صنعت مرکز وکلا و کارشناسان قوه قضاییه، ادامه داد: در ابتدای ریاست آیت‌الله رئیسی بر قوه قضاییه یعنی زمانی که وی به عنوان رئیس دستگاه قضایی منصوب شد، نزدیک 5 هزار کارخانه‌دار در زندان بودند و بانک‌ها  مثل جنگ، از کارخانه‌دارها و تولیدکنندگان اسیر می‌گرفتند.

این حقوقدان و وکیل دادگستری افزود: با حضور آیت‌الله رئیسی در رأس قوه قضاییه، جریان حمایت از تولید، فسادستیزی و رباستیزی با قدرت بیشتری نسبت به قبل، ایجاد شد و امروز مردم هر جای دستگاه قضا فسادی مشاهده کنند، می‌توانند گزارش دهند و اطمینان داشته باشند پیگیری و برخورد می‌شود.

یوسفی با بیان اینکه تا قبل از حضور آیت‌الله رئیسی در دستگاه قضایی به عنوان رئیس قوه قضاییه، دستگاه قضا در حمایت از تولید ضعیف و ناتوان بود گفت: به جرأت می‌توانم بگویم تا قبل از ریاست آیت الله رئیسی بر قوه قضاییه، کسی جرأت نمی‌کرد لفظ رباستیزی را بکار ببرد و اگر هم ما به عنوان وکلای دادگستری استفاده می‌کردیم، نظام بانکی از وکیل تحت عنوان توهین شکایت می‌کرد.

وی از دیگر ویژگی‌های آیت‌الله رئیسی استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود برای پیشبرد اهداف انقلاب خواند و افزود: آیت‌الله رئیسی در هر پست و سمتی که تاکنون بوده، نگذاشته هیچ ظرفیتی بلااستفاده بماند و زمانی هم که در آستان قدس رضوی بود، طرح خادم‌‌یاران را راه‌اندازی کرد تا از ظرفیت خادمان آستان قدس رضوی در اقصی نقاط کشور استفاده شود.

این حقوقدان و وکیل دادگستری توضیح داد: تا پیش از ریاست آیت‌الله رئیسی بر قوه قضاییه، ستاد اقتصاد مقاومتی در معاونت پیشگیری مستقر بود که فقط کارهای مطالعاتی و پژوهشی انجام می‌دادند اما با آیت‌الله رئیسی برای تقویت هر چه بیشتر و بهتر این ستاد، از ظرفیت دادستانی‌های سراسر کشور استفاده کرد  و ستاد اقتصاد مقاومتی ذیل دادستانی به عنوان قوی‌ترین بازوی قوه قضاییه تعریف شد.

تمرکز آیت‌الله رئیسی بر بهبود فضای کسب و کار

در بخش دیگری از این نشست، آرش فراز مشاور حقوقی جبهه کار و تولید ملی اظهار کرد: آیت‌الله رئیسی از بدو حضور خود به عنوا رئیس قوه قضاییه، بر استفاده از ظرفیت دستگاه قضا در بهبود فضای کسب و کار کشور مترکز شد و در این زمینه ضمن برگزاری نشست‌های متعدد با تولیدکنندگان و کارگران، همکاری دستگاه‌های مسئول همچون دادستانی کل کشور، دیوان عالی کشور و سازمان بازرسی را خواستار شد و به شخصاً به صورت میدانی در صحنه حضور یافت.

وی ادامه داد: آیت‌الله رئیسی در تمام سفرهای استانی خود نیز یکی از برنامه‌های اصلی را حضور در کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی قرار داده و در حد امکان دستورات لازم را برای رفع مشکلات این واحدها صادر کرده است.

مشاور حقوقی جبهه کار و تولید ملی افزود: طبق آمارهای موجود، از ابتدای ریاست آیت الله رئیسی بر قوه قضاییه، مشکلات بالغ بر 2 هزار کارخانه و واحد تولیدی که در شرایط سخت قرار داشتند، برطرف شده است.

فراز اضافه کرد: از دیگر اقدامات آیت‌الله رئیسی در بهبود فضای کسب و کار و حل مشکلات واحدهای تولیدی و کارخانه‌ها، طرح پایش است که به سازمان بازرسی کل کشور و دادستانی کل دستور داد این طرح را با سه محوریت شناسایی کارخاه‌های تعطیل قابل احیا، کارخانه‌های نیمه تعطیل و شناسایی و برخورد با متخلفان اجرایی کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: