کد خبر: ۵۲۷۷۱۰
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۱

رئیس انجمن خون و سرطان کودکان ایران گفت: تحریم‌ها، تهیه دارو برای بیماران مبتلا به سرطان خون را با مشکل مواجه کرده است.

ابوالقاسمی، رئیس انجمن خون و سرطان کودکان ایران و عضو هیات مدیره مرکز کنترل سرطان ایرانیان در گفت و گویی، درباره وضعیت کودکان سرطانی در شرایط کرونا اظهار کرد: مبنای کار ما بر این اساس است که از کودکان سرطانی تحت درمان مراقبت کنیم تا در برابر هر نوع ویروس محافظت شوند. باید مراقبت‌ها و هشدار‌های لازم را به خانواده‌های این کودکان بدهیم، تا بتوانیم جلوی مبتلا شدن این کودکان به کرونا را بگیریم.

او افزود: در حال حاضر هنوز واکسنی که بتواند از کودکان در برابر کرونا محافظت کند، مورد تایید قرار نگرفته است به همین دلیل تنها باید در شرایط فعلی از کودکانی که به سرطان خون مبتلا هستند، محافظت کنیم.

ابوالقاسمی بیان کرد: خوشبختانه تاکنون مشکل حادی برای این کودکان به وجود نیامده است. آن چیزی که فعلا ما پیگیر آن هستیم بحث دارو‌های خاص این بیماران است که باید برای آنها فراهم شود تا بتوانند روند درمانی مناسبی را داشته باشند.

رئیس سرطان خون کودکان تصریح کرد: تحریم‌ها، تهیه دارو برای بیماران خاص را مشکل کرده است به همین دلیل ما مجبور هستیم دارو‌های مورد نیاز این بیماران را از هند وارد کنیم.

ابوالقاسمی تاکید کرد: دارو‌هایی که از کشور‌های مختلف با برند‌های متفاوت وارد می‌شوند به لحاظ اثربخشی هم متفاوت هستند و این از مواردی است که موجب نگرانی‌ ما شده است.

او گفت: تلاش ما براین است که طول عمر این بیماران را به حد استاندارد بین المللی برسانیم.  بیماران مبتلا به سرطان در حوزه تامین دارو با مشکلات و مصائب زیادی مواجه شده‌اند؛ امیدواریم امسال بتوانیم این موانع را از سر راه این بیماران برداریم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: