کد خبر: ۵۲۷۸۸۷
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۴

تیم ملی والیبال ایران در دور دوازدهم رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال به مصاف اسلوونی رفت.

به گزارش شفاف، تیم ملی والیبال مردان ایران در دوازدهمین دور از رقابت‌های لیگ ملت‌ها، پنجشنبه ۲۷ خرداد از ساعت ۱۸.۳۰ به مصاف اسلوونی رفت.

بلندقامتان ایران در حالی مقابل اسلوونی صف آرایی کردند که در ۱۱ بازی گذشته مقابل هلند، کانادا، ایتالیا، بلغارستان و آمریکا به پیروزی رسیده و به ژاپن، روسیه، صربستان، آلمان، استرالیا و برزیل بازی را واگذار کردند.  

اسلوونی در این مسابقات عملکرد بسیار خوبی از خود به جای گذاشته و موفق شده هشت پیروزی در لیگ ملت های والیبال به دست آورد. اسلوونی مقابل صربستان، آلمان و برزیل شکست خورده و برابر ایتالیا، لهستان، هلند، آرژانتین، کانادا، فرانسه، روسیه و استرالیا به پیروزی رسیده است.  

تقابل گذشته دو تیم به سال ۲۰۱۸ بر می گردد که در آن تیم ملی اسلوونی در بازی دوستانه توانست ایران را با نتیجه ۳ بر ۲ شکست دهد.

تیم ملی والیبال اسلوونی با کسب هشت پیروزی ۲۳ امتیازی است و در رده چهام این رقابت ها قرار دارد. همچنین تیم ملی والیبال ایران با پنج پیروزی ۱۸ امتیازی بوده و در رده هشتم این رقابت ها ایستاده است.

بلندقامتان ایران با ترکیب سعید معروف، سید محمد موسوی، میلاد عبادی پور، میثم صالحی، مسعود غلامی، صابرکاظمی و آرمان صالحی (لیبرو)  مقابل برزیل صف‌آرایی کردند.   

ست اول: ایران ۲۵  - ۱۴ اسلوونی

در ابتدای این ست، ملی‌پوشان ایران عملکرد خوبی داشته و توانستند با نتیجه ۳ بر صفر از حریف پیش بیفتند.

در ادامه کار، دفاع روی تور ایران عملکرد خوبی داشت تا ایران با نتیجه ۴ بر صفر از حریف جلو بیفتد.

والیبالیست های ایران که با لباس قرمز در این دیدار حضور پیدا کرده بودند مقابل تیم ملی اسلوونی با لباس سرمه ای- سفید، موفق شدند نتیجه را ۵-۱ به سود خود کنند.

در امتیاز ۷ به سود ایران، سعید معروف با یک جای خالی بسیار زیبا توانست ایران را با نتیجه ۷-۲ از اسلوونی جلو بیندازد.

سید محمد موسوی در ابتدای این ست، در دفاع روی تور عملکرد خوبی داشت و تا امتیاز ۸ به سود ایران اجازه هیچ آبشاری را به حریف نداد.

ایران در ست اول این دیدار عملکرد خوبی داشت به طوری که در امتیاز ۱۰-۴ به سود ایران، سرمربی اسلوونی تصمیم گرفت که بازیکنان خود را تعویض کند.

بلندقامتان ایران برتری خود را در این ست به ملی پوشان اسلوونی دیکته کرده بودند به طوری که ایران ۱۴-۵ از اسلوونی جلو افتاد.

در امتیاز ۱۵ به سود ایران، میلاد عبادی پور توانست از سرویس مستقیم پوئن کسب کند. پس از کسب این امتیاز، سرمربی والیبال اسلوونی ویدیو چک گرفت که متوجه شد توپ داخل زمین قرار گرفته و امتیاز برای ایران است.

ملی پوشان ایران در ست اول بسیار درخشان عمل کردند به طوری که بلندقامتان ایران با نتیجه ۱۸-۵ از حریف جلو افتادند.

والیبالیست های ایران در این ست بسیار عالی بودند و توانستند اسلوونی را با نتیجه ۲۵ بر ۱۴ شکست دهند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: