کد خبر: ۵۲۷۸۹۲
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۹

مدیرعامل برکت تل با بیان این‌که میانگین تعداد تماس‌ها با سامانه ۴۰۳۰ در حال حاضر ۱۰۰ هزار تماس در روز است، گفت: بیش از ۱۵۰ هزار نفر برای داوطلب شدن در کارآزمایی بالینی واکسن کوو ایران برکت با سامانه ما تماس گرفتند و ظرفیت به زودی تکمیل شد.

سید محمد پورحسینی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا؛ با بیان این‌که از زمان شیوع کرونا تاکنون 43 میلیون تماس با سامانه 4030 گرفته شده است، اظهار داشت: از ابتدای شیوع کرونا با همت ستاد اجرایی فرمان امام و همکاری وزارت بهداشت، سامانه پاسخگویی 4030 را راه اندازی کردیم و در اسفندماه سال 98 حتی روزانه تا 700 هزار تماس نیز در سامانه 4030 به ثبت رسید اما میانگین تعداد تماس‌ها با این سامانه در حال حاضر 100 هزار تماس در روز است.

وی افزود: در پیک چهارم کرونا تعداد تماس‌ها به طور میانگین به 120 هزار مورد در روز نیز رسید اما تاکنون هیچ‌گاه کمتر از 50 هزار تماس روزانه با سامانه 4030 نداشته‌ایم.

پورحسینی با بیان این‌که پاسخگویی ما به صورت 24 ساعته و کاملاً رایگان است، تصریح کرد: عمده سوالات مردمی در خصوص علائم بیماری کرونا، داروها و درمان آن است اما بخش‌های مشاوره‌ تغذیه در کرونا، مشاوره مادران باردار، روانشناسی، بیماران مبتلا به سرطان و سالمندان نیز در سامانه تلفنی4030 راه‌اندازی شده است.

مدیرعامل برکت تل با اشاره به فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کوو ایران برکت خاطرنشان کرد: یکی از خدمات ویژه سامانه 4030، ثبت نام داوطلبان تزریق واکسن برکت در فاز مطالعاتی بود که بیش از 150 هزار نفر برای داوطلب شدن در کارآزمایی بالینی واکسن کوو ایران برکت با سامانه ما تماس گرفتند.

وی ضمن تشکر از همراهی مردم در این مطالعه بالینی گفت: داوطلبان بر اساس بر ترتیب تماس‌هایی که با سامانه 4030 گرفته بودند انتخاب و غربالگری شدند؛ ما به 20 هزار داوطلب در فاز سوم نیاز داشتیم و به زودی ظرفیت تکمیل شد.

وی با اظهار امیدواری نسبت به ریشه کن شدن بیماری کرونا تاکید کرد: بنا بر دستور ریاست ستاد اجرایی فرمان امام، تا زمانی که بیماری کرونا در کشور وجود داشته باشد، ما در کنار مردم و پاسخگوی سوالات آن‌ها خواهیم بود و در حال حاضر نیز در حال مشورت با قسمت‌های مختلف وزارت بهداشت و انجمن‌های علمی هستیم که در صورت پایان اپیدمی کرونا مرکز ملی مشاوره 4030 را برای سایر مسائل به جز کرونا نیز داشته باشیم.

گفتنی است کادر بهداشتی ودرمانی در سامانه 4030 به ارائه مشاوره تلفنی در زمینه بیماری کرونا می‌پردازند و تمام افراد می‌توانند پاسخ سوالات خود درباره کرونا، تغذیه، روانشناسی و ... را از طریق تماس با این سامانه از متخصصین مربوطه دریافت کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: