کد خبر: ۵۲۸۰۶۴
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۰

یک منبع یمنی از طرح عربستان برای تحویل استان ابین یمن به اعضای تشکیلات القاعده و گروه تروریستی داعش جهت تحقق برخی اهداف ویژه پرده برداشت.

به گزارش شفاف، این منبع یمنی به سایت "سعودی‌لیکس" اظهار کرد: نیروهای عربستانی در استان ابین تلاش می‌کنند اعضای تشکل‌های تروریستی القاعده و داعش را به این استان بازگردانده و شرایط آنها را سامان دهند.

این منبع اقدامات فعلی نیروهای عربستانی در ابین را توطئه‌ای برای تحقق برخی اهداف مشخص به ویژه پس از تحرکات چشمگیر اعضای القاعده و داعش توصیف کرد و گفت: دایره حضور این تشکل‌های تروریستی که با پوشش "مشروع" فعالیت دارند، از شقره تا المحفد، لودر، بخش مرکزی و الوضیع  در ابین گسترش یافته است.

منبع مذکور در ادامه تاکید کرد: این نیروها تنها ابزارهایی اطلاعاتی هستند که کشورهای متخاصم (عربستان و امارات) دهه‌ها است با هدف برهم زدن امنیت و ثبات یمن آنها را به کار گرفته‌اند.

همچنین این منبع یمنی نسبت به مختل شدن شرایط امنیتی استان ابین در پی تحرکات گسترده اعضای القاعده و داعش در این استان هشدار داد.

او با اشاره به شرایط معیشتی و انسانی بد در استان ابین، گفت: بیشتر کمک‌های بشردوستانه‌ای که به این استان منتقل می‌شوند، در بازارها به فروش می‌رسند.

این منبع در ادامه نیروهای عربستانی را به استفاده از کمک‌های بشردوستانه و فروش آنها در بازارها متهم کرد.

‌استان ابین یمن که ما بین دو استان عدن و البیضا واقع شده و مرزهای اداری مشترکی با دو استان شبوه و حضرموت دارد، از موقعیت استراتژیکی برخوردار است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: