کد خبر: ۵۲۸۰۸۸
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۴

طبق آخرین داده‌ها، ۸۹ درصد از اهالی مسکو که اخیراً به کرونا مبتلا شده‌اند، مبتلا به واریانت هندی هستند و در همین راستا وزیر بهداشت درخواست لغو سفرها از مسکو را ارائه کرده که در انتظار تصویب ستاد ملی مقابله با کروناست.

به گزارش شفاف، "سابیانین" شهردار مسکو در پی افزایش موارد ابتلا به کرونای جهش یافته هندی در روسیه، محدودیت‌هایی از جمله ممنوعیت برگزاری رویدادها با بیش از هزار نفر، تعطیلی برخی مشاغل در ساعت 11 شب را اعلام و اظهار کرد: طبق آخرین داده‌ها ، 89 درصد از اهالی مسکو که اخیراً به کرونا مبتلا شده‌اند، مبتلا به نوع جهش یافته‌ کرونا با منشأ هندوستان هستند که اصطلاحاً دلتا یا واریانت هندی نامیده می‌شود و نیمی از مبتلایان روسیه از شهر مسکو گزارش شده‌اند.

سخنگوی کرملین علت افزایش موارد ابتلا به کرونا در روسیه را سرایت‌پذیرتر بودن واریانت هندی و سطح پایین واکسیناسیون کرونا اعلام کرد.

صبح امروز سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران در نامه‌‎ای به سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، بر ضرورت طرح موضوع و اخذ تصمیمات فوری در مورد توقف پروازها به مقصد مسکو و بالعکس در جلسه کمیته امنیتی ــ اجتماعی ستاد ملی کرونا، تاکید کرد که به نظر می‌رسد علت نگرانی وزیر بهداشت از برقراری پروازها از مسکو، شیوع ویروس جهش یافته هندی در این شهر باشد و این درخواست در صورت تصویب ستاد ملی مقابله با کرونا اجرا می‌شود. در همین راستا، سخنگوی سازمان هواپیمایی اظهار داشته است: در صورت تصمیم ستاد مبارزه با کرونا پروازها به مسکو تعلیق خواهد شد.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: