کد خبر: ۵۲۸۰۹۵
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۷

یکی از معضلات فعلی کشور ایران نبود بازار کار مناسب با درآمد بالا برای نیرو های کار متخصص است! بازار کار مناسب یعنی درآمد خوب، با تایم کاری درست و کار مربوط به تخصص فرد مورد نظر. در شرایط فعلی که هزینه ها بسیار بالاست، افراد با وجود داشتن تخصص در زمینه هایی که میتوانند چند ده ملیون تومان درآمد داشته باشند در زمینه هایی فعالیت میکنند که هیچ ربطی به تخصص و یا رشته خود ندارد و دلیل این اتفاق پیدا نکردن شرایط مناسب برای کار است.

 با بالا رفتن قیمت دلار و سایر ارز های خارجی حتی به کار آمدن رمز ارز ها خیلی از برنامه نویسان، گرافیست ها و متخصصان شبکه و سایر رشته ها به فکر کسب درآمد دلاری فریلنسری هستند راهی که در کشور ایران به دلیل تحریم ها مسیر بسیار سختی است. 

فریلنسر کیست؟

فریلنسر به شخصی گفته می‌شود که بر اساس توانایی ها و مهارت های خود از طریق دریافت پروژه کسب درآمد می‌کند. فریلنسر بدون محدودیت زمان و مکان کسب درآمد می‌کند و تنها تحویل درست پروژه در زمان مقرر اهمیت دارد. از مزایای فریلنسری می‌توان به موارد پیش رو اشاره کرد: نیاز به مکان خاصی برای کار ندارید، با توجه به نیاز خود و مهارت هایتان پروژه قبول می‌کنید، به اندازه کیفیت کارتان و مهارتتان کسب درآمد می‌کنید. از معایب فریلنسری میتوان به: نبود ثبات در درآمد، دشواری در جدا کردن زمان و مکان کار و زندگی شخصی و نداشتن مزایایی قانون کار مثل بیمه تامین اجتماعی اشاره کرد.

درآمد دلاری فریلنسری 

درآمد دلاری فریلنسری یکی از پرطرفدارترین درآمدهاست؛ چرا که کسب درآمد از فریلنسینگ مزایای بسیاری دارد: نداشتن سقف درآمد، استقلال در انتخاب فضا و زمان کار، آزادی در تعیین نوع پروژه و مهمتر از همه استقلال و آزادی در انتخاب پروژه و همکار.

فریلنسری علاوه بر مزایا و معایبی هم دارد. اگر به فکر فریلنسری برای کارفرما های ایرانی هستید باید بگوییم فقط خودتان را به زحمت می‌اندارید. فریلنسری در ایران چند سالی هست که رواج پیدا کرده اما مشکلات فراوان آن مانند به توافق نرسیدن به کارفرما، هزینه کم پروژه ها، عدم پرداخت به موقع مبلغ پروژه توسط کارفرما یا حتی تحویل نادرست یا ناقص پروژه توسط فریلنسر باعث شده اعتماد بین فریلنسر و کارفرما خدشه دار شود. تمامی این مشکلات باعث شده تا افراد متخصص مانند برنامه نویسان و گرافیست ها و سایرین از کنار فریلنسری در ایران بگذرند و به فکر کسب درآمد دلاری فریلنسری از سایت های خارجی باشند.

 

فریلنسری دلاری در ایران

فریلنسری دلاری در ایران نیز به دلیل تحریم ها و فیلتر بودن مشکلات خاص خود را دارد اما تمامی این مشکلات از طریق سرویس دهندگان واسطه ای در ایران قابل حل است. مشکل اول برای فریلنسری در ایران تحریم بودن توسط سایت های فریلنسری است که اکثرا اجازه کار به فریلنسر های ایرانی را نمی دهند، دقت داشته باشید که اجازه کار به افراد داخل ایران را نمیدهند و شما میتوانید به عنوان یک ایرانی، در خارج از ایران بدون هیچ مشکلی در این سایت ها فعالیت داشته باشید. این مشکل با استفاده از یک آدرس خارجی و مدارک مربوط به محل زندگی در خارج از ایران قابل حل است.

کسب درآمد دلاری فریلنسری در ایران؛ فرصت یا تهدید؟

احراز هویت و ثبت نام در سایت فریلنسر

برای شروع ثبت نام در سایت های فریلنسری شما نیاز به یک آدرس معتبر در خارج از ایران دارید و در کنار این آدرس معتبر نیاز به یک مدرک برای اثبات درست بودن این آدرس هم دارید. این مدرک بسته به نوع سایت ممکن است قبض یا صورتحساب باشد.

بعد از ارائه مدارک مربوط به آدرس و ثبت نام، شما نیاز به یک آدرس آی پی ثابت از یک کشور خاص برای فعالیت در سایت های فریلنسری دارید چون استفاده از وی پی ان و آدرس آیپی های مختلف باعث مشکوک شدن سایت به شما و بسته شدن حساب شما می گردد. استفاده از وی پی ان های مشهور و استفاده از یک سرور خاص راهی ریسکی و پرخطر برای حساب شماست، راه مطمئن و آسان برای دور زدن تحریم آی پی استفاده از وی پی اس است، سرور مجازی از یک کشور خاص ریسک بسته شدن حساب شما را به صفر میرساند. 

 

نقد کردن و کسب درآمد دلاری از سایت های فریلنسری

بسیاری از افراد هرگز سمت کسب درآمد دلاری نمی‌روند، چون فکر می‌کنند در ایران نمی توان پول آن را دریافت کرد. آیا این واقعا درست است؟ متاسفانه به‌دلیل تحریم ایران، شاید نقد کردن درآمد دلاری برای ما به راحتی کشورهای دیگر نباشد؛ اما شما نه‌تنها قادر به دریافت درآمد ارزی خود در ایران هستید، بلکه حتی میتوانید به جای معادل تومان آن، خود دلاری‌اش را دریافت کنید!

نقد کردن درآمد دلاری کسب شده از سایت های فریلنسری چالش بعدی فریلنسر های فعال در این سایت هاست، برداشتی که با توجه به تحریم های بانکی به صورت ریال ممکن نیست باید با استفاده از پی پال و کارت های خارجی انجام شود، که ایران در این سایت ها نیز تحریم می باشد و شما برای احراز هویت در این سایت ها نیاز به مدارک آدرس و… خارج از کشور دارید. دقت داشته باشید نیازی نیست این مدارک به نام شخص دیگری باشد، فقط نیاز است که اثبات کنید خارج از ایران زندگی می‌کند.

 

شروع کار فریلنسری دلاری 

بعد از مهیا شدن شرایط و ثبت نام و احراز هویت در سایت های فریلنسری برای شروع کار فریلنسری دلاری میتوانید به فکر درآمد بالا باشید و اگر در زمینه خود تخصص کافی دارید خیالتان راحت! فقط نیاز به تلاش و برنامه ریزی درست برای کسب درآمد دلاری بالا دارید. فرصتی که برای فریلنسر ها فراهم شده تا از راه دور قابلیت های خود را اثبات کنند و از آن کسب درآمد کنند بهتر از کارحضوری و قرارداد های زمان دار است. 

انتخاب هدف و دسته بندی درست

اگر در چند زمینه تخصص دارید بهتر است هدف گذاری کنید تا نمونه کارهایتان در یک راستا باشد، برای مثال فردی که در بازاریابی و طراحی گرافیک تخصص دارد، نمونه کارهای بازاریابی برای جذب پروژه های گرافیک کاربردی ندارد پس بهتر است در یک راستا و هدف خاص کار کنید. 

جمع آوری نمونه کار 

نمونه کار یکی از ارکان اصلی جذب پروژه های دلاری و پروژه های فریلنسری است و کارفرما با توجه به کارنامه کاری شما پروژه را به شما واگذار میکند. اگر نمونه کار ندارید اصلا نگران نباشید، ابتدای کار میتوانید با گرفتن پروژه های کوچک و رشد پله پله به هدف خود یعنی پروژه های دلاری بزرگ برسید. 

 

تحویل درست و به موقع پروژه 

تحویل درست و کامل و همچنین به موقع پروژه ها باعث درخواست مجدد کارفرما به شما برای پروژه های بیشتر می شود. همچنین نظرات مثبت کارفرما در صفحه شخصی شما در سایت های فریلنسری باعث جذب شدن کارفرما های بیشتر به سمت شما میشود. همچنین نظرات مثبت و پروژه های موفق باعث میشود زمانی که قصد گرفتن پروژه های سنگین خارج از سایت های فریلنسری دارید یک رزومه قوی همراه پروژه های بالا با درصد رضایت بالا داشته باشید.

میانگین درآمد دلاری فریلنسری

نمیتوان درآمد یک فریلنسر را به طور دقیق مشخص کرد. فریلنسری دلاری شغلی است که درآمدش با توجه به مهارت های فردی و توانایی در جذب پروژه رقم میخورد، برای مثال برنامه نویسی که توانایی انجام پروژه های سنگین را داشته باشد میتواند به یک درآمد رویایی فکر کند، یا کسی که تولید محتوا میکند با قبول انجام پروژه تولید محتوا در حجم بالا میتواند به درآمد خوبی برسد. در مجموع مقدار درآمد تماما بستگی به شما و توانایی در جذب پروژه دارد. 

رایج ترین پروژه های برای فریلنسری دلاری

سایت های فریلنسری تقریبا تمامی کارهایی که به صورت دورکاری قابل انجام است را پوشش می‌دهند، از رایج ترین پروژه ها و کارها در سایت های فریلنسری میتوان به: طراحی وب سایت، برنامه نویسی موبایل، طراحی گرافیک، تولید محتوا، سئو، ترجمه، برنامه نویسی وب، بازاریابی، فروش محصولات آموزشی، پروژه های تحقیقاتی و غیره اشاره کرد. تعداد پروژه ها در سایت های فریلنسری برای کسب درآمد دلاری فریلنسری بالاست و اگر ماهر باشید میتوانید پروژه های زیادی جذب کنید. 

کسب درآمد دلاری فریلنسری در ایران؛ فرصت یا تهدید؟

جمع بندی

چطور میشه از داخل ایران به درآمد دلاری رسید؟ دو تا مسئله هست: اول اینکه یاد بگیریم چطوری و فرصت ها رو بشناسیم و دوم خدمات مورد نیازش رو برای دریافت درآمد ارزی از داخل ایران تامین کنیم. خب، ماموریت ارزیشو دقیقا همینه: آموزش + خدمات . ما در مورد هر روشی که بشه ازش درآمد دلاری داشت تولید محتوا می کنیم و با همکاری شرکت های برتر، دسترسی به خدمات ارزی مورد نیاز رو برای کسب درآمد دلاری تسهیل می کنیم.

در این مطلب سعی شد از اول مسیر کسب درآمد دلاری فریلنسری برای افرادی که تازه قصد شروع فریلنسری دلاری را دارند شرح داده شود. در این مسیر شما علاوه بر داشتن مهارت برای کسب درآمد دلاری نیاز به فرصت شناسی برای جذب پروژه و همچنین نیاز به خدمات مورد نیاز برای مسئله تحریم ها دارید. برای خدمات مورد نیاز برای کسب درآمد دلاری فریلنسری شما میتوانید از سایت ارزیشو استفاده کنید که خدمات جامع و یکپارچه ای برای فریلنسر ها ارائه میکند.

شاید به تعداد آدم های زمین راه برای رسیدن به درآمد دلاری وجود نداشته باشد. ولی همینطور که در این مطلب با هم بررسی کردیم راه های متنوعی برای کسب درآمد ارزی وجود دارد. زیرشاخه ی هر یک از این روش ها مدل ها و راه های فرعی مختلف دیگری هم وجود دارد که وقتی به آن ورود کنید کم کم برای شما روشن خواهد شد. ما در ارزیشو در تمام بخش های این مسیر همراه شما هستیم. ارزیشو پاتوق تمام افرادی است که درآمد دلاری فریلنسری دارند و یا می‌خواهند داشته باشند! بهترین راه برای کسب درآمد دلاری راهی است که شما در آن مزیت رقابتی بیشتری دارید. پس وقت را تلف نکنید و همین الان وارد سایت درآمد دلاری ارزیشو https://www.arzisho.com/ شوید و راه‌های دریافت و نقد کردن درآمد دلاری را بیاموزید و فریلنسری دلاری را شروع کنید!

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: