کد خبر: ۵۲۸۲۰۳
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۵

عضو شورای شهر تهران گفت: متاسفانه شهرداری تهران تاکنون قبض جریمه برخی از پرونده‌‍‌های شهرسازی را که در ماه‌های قبل تعیین تکلیف شده، صادر نکرده است.

به گزارش شفاف،حجت نظری عضو شورای شهر تهران در جلسه علنی امروز شورا اظهار کرد: تذکر امروز بنده پیرامون موضوعی است که از طریق چندتن از شهروندان تهران متوجه آن شدم و در بررسی‌های بعدی بنده نیز مشخص شد که موارد زیادی از این اتفاق نامبارک رخ داده که لازم است شهرداری تهران و البته شورای شهر حتما به آن ورود کند.

وی ادامه داد: متاسفانه شهرداری تهران تاکنون قبض جریمه برخی از پرونده‌‍‌های شهرسازی را که در ماه‌های قبل تعیین تکلیف شده، صادر نکرده است. این اقدام برخلاف اخلاق و قانون بوده و به‌هیچ‌وجه جای دفاع ندارد.

نظری افزود: مدیران محترم شهرداری تهران قطعا در جریان هستند که این اقدام این شائبه را ایجاد می‌کند که خدای نکرده شهرداری تهران قصد دارد تا با این تاخیر در صدور قبوض، جرائم را با نرخ جدید که از ابتدای تیرماه اعمال می‌شود محاسبه و دریافت کند. اقدامی که اخلاقی و قانونی نیست و حتما باید جلوی آن گرفته شود. چرا باید کسی که تکلیف پرونده‌اش پیش از این تاریخ روشن شده، کارش معطل گذاشته شود تا بعد از یکم تیرماه ۲۳درصد مازاد جریمه بپردازد؟ بنده حتی هفته گذشته پیرو درخواست یکی از شهروندان که به دفترم مراجعه کرده بود، با شهرداری منطقه یک نامه‌نگاری کردم، اما متاسفانه شهردار منطقه بر تخلفش اصرار کرد. به‌نظر می‌رسد شهرداری با این کار خلاف قانون خواسته کسری بودجه خود را جبران کند که البته از آقای حناچی انتظار می‌رود به‌جای دست در جیب مردم کردن، از راه‌های مشروع به کسب درآمد اقدام کند.

وی گفت: به شهردار تهران تذکر می‌دهم که تاریخ صدور قبض جریمه در پرونده‌های شهرسازی براساس تاریخ نهایی تعیین تکلیف پرونده شهرسازی انجام شده و از دریافت هرگونه وجه اضافی از شهروندان خودداری کند. لازم است شورا و شهرداری درمورد پرونده‌هایی که پیش از یکم تیرماه تعیین تکلیف شده، اما قبض صادر نشده، تصمیمی مجزا اتخاذ کند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: