کد خبر: ۵۲۸۲۹۶
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۲

انقلاب بانکداری در گرو احراز هویت و امضای دیجیتال

"با ترکیب احراز هویت دیجیتال و امضای دیجیتال می توان بسیاری از خدمات بانکی و مالی و بعضی امور که نیاز به شناسایی کاربر و امضای وی دارد را به صورت غیرحضوری و دیجیتال ارائه داد."

بهترین راه حل اطمینان از عملیات دیجیتالی ایمن، ادغام امضای دیجیتالی با احراز هویت دیجیتال و گواهینامه های دیجیتالی است. این روش، اصالت و صحت افراد و اطلاعات را تضمین می کند. از طریق ادغام این دو، می توان از خدمات و محصولات به صورت غیرحضوری و ایمن بهره برد.

بانکداری دیجیتال در حال جایگزین شدن با بانکداری سنتی و شعب بانکی است. دلیل این امر نیز فواید و سودی است که از بانکداری دیجیتال عاید بانک ها و همچنین کاربران و مشتریان آنها می شود. با نگاهی به آمار به اهمیت بانکداری دیجیتال در دنیا پی می بریم:

آمار بانکداری تلفن همراه ایالات متحده نشان می دهد که 89 درصد دارندگان حساب بانکی آمریکا از بانکداری تلفن همراه برای مدیریت حساب استفاده می کنند.

همچنین میزان کاربران انگلیسی که از بانکداری آنلاین استفاده می کنند از 27 درصد در سال 2005 به 80 درصد در سال 2020 رسیده است. رشد میزان استفاده از بانکداری دیجیتال در انگلیس از سال 2005 تا 2020 را می توان در نمودار زیر مشاهده کرد:

انقلاب بانکداری در گرو احراز هویت و امضای دیجیتال

ادغام امضای دیجیتال و احراز هویت دیجیتال

با ترکیب احراز هویت دیجیتال و امضای دیجیتال می توان بسیاری از خدمات بانکی و مالی و بعضی امور که نیاز به شناسایی کاربر و امضای وی دارد را به صورت غیرحضوری و دیجیتال ارائه داد.

علاوه بر این، با استفاده از تلفیق امضای دیجیتال با احراز هویت دیجیتال در بانکداری دیجیتال، برخی از مشکلات بانکداری حل خواهند شد.

مزایای امضای دیجیتال برای موسسات مالی و بانک ها:

  • 92٪درصدخطاهایاسکنرا کاهش می دهد.
  • 80٪درصدبازدهحسابرسیراافزایشخواهدداد.
  • 66٪درصدپروندههایگمشدهراکاهشمیدهد.

چشم انداز آینده

با تلفیق دو راهکار، یعنی احراز هویت و امضا به صورت دیجیتال، بسیاری از امور را می توان به صورت دیجیتال و غیرحضوری انجام داد. این کاربرد زمانی اهمیت بیشتری پیدا می کند که مشکلاتی از قبیل هزینه، زمان، مسافت و پدیده هایی مانند بیماری کرونا را در نظر داشته باشیم.

امید است با راه اندازی زیرساخت امضای دیجیتال توسط بانک مرکزی، بتوانیم با ترکیب آن با احراز هویت آنلاین انقلابی شگرف در صنعت بانکداری ایران ایجاد کرد.

یوآیدی به عنوان اولین راهکار احراز هویت دیجیتال در ایران آماده ارائه خدمات نوین برای بانکداری نوین است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: