کد خبر: ۵۲۸۳۳۰
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۲

در این مقاله در مورد شیشه رنگی نکات مهم در زمان خرید و قیمت این شیشه ها می پردازیم. همچنین با انواع کاربرد این شیشه های لاکوبل آشنا شده و بهترین اطلاعات را در این زمینه کسب می کنید.

شیشه های رنگی کابرد های زیادی در تزیین نمای داخلی و خارجی ساختمان دارد. این شیشه ها با طرح و رنگ های متنوع قابل استفاده در مکان های گوناگون هستند. در گذشته از شیشه های رنگی به خصوص در شهرهای کویری در درب و پنجره های کاربرد دارند و معمولا همگی شفاف بوده. اما در حال حاضر از شیشه های رنگی که یک لایه لعاب و رنگ روی آن استفاده شده و شفافیت آنچنانی ندارند استفاده می شود. این نوع شیشه امروزه در دکوراسیون داخلی پرکاربرد بوده و طرفدارن زیادی دارند. این شیشه های رنگی به نام لاکوبل شناخته می شوند. برای خرید شیشه رنگی باید حتما به این نکته توجه داشته باشید که در کجا می خواهید از این شیشه های دکوراتیو در کجا خانه و ساختمان تان استفاده کنید . قیمت شیشه رنگی بستگی به نوع، سایز و اندازه آن دارد.

میوند گلس شیشه رنگی خرید شیشه رنگی قیمت شیشه رنگی

شیشه لاکوبل چیست و موارد کاربرد آن کجاست ؟

شیشه دارای دو سطح می باشد که قسمت پشتی شیشه را رنگی می کنند. رنگ این شیشه از شیشه رویی مشخص می باشد به آن قسمت زیرین شیشه که رنگ شیشه را نیز در بر میگیرد شیشه لاکوبل میگویند. لاکوبل جایگزین مناسبی برای مصالحی مثل سرامیک و کاشی در معماری نوین می باشد.

کاربرد این شیشه ها را می توان در شیشه های هنری، شیشه های کابین دوش، شیشه دیوار پوش لعابی، تخته های وایت برد شیشه ای و پیشخوان های شیشه نام برد.

انواع کاربردهای شیشه رنگی

دیوار پوش بین کابینتی؛ استفاده از شیشه رنگی در آشپزخانه بین کابینت ها یکی از پرطرفدارترین کاربرد این نوع شیشه های رنگی می باشد. این شیشه ها با رنگ های جذاب و ظاهر فوق العاده زیبایی به آشپزخانه های شما می بخشد. شیشه رنگی را اگر سکوریت کنید در گرمای بالا مقاوم تر شده و اگر ضربه ای نیز به آن وارد شود ریز و خرد نمی شود به همین دلیل می شود از این شیشه ها به عنوان دیوارپوش بین کابینتی در پشت گاز نیز استفاده کرد از طرفی دیگر تمیز کردن لکه ها و چربی های از این شیشه ها بسیار راحت می باشد.

میوند گلس شیشه رنگی خرید شیشه رنگی قیمت شیشه رنگی

شیشه هوشمند چیست؟

شیشه هوشمند نیز شیشه دکوراتیو محسوب می شود که در قسمت ها مختلفی از خانه استفاده میشود.و این نوع شیشه های رنگی با استفاده از فناوری های مختلف جذب نور را کنترل می کند. به طور مثال شیشه های آفتاب گیر . برای کاهش اتلاف انرژی در ساختمان ها در فصل های گرم و سرد در حال حاضر از این شیشه های رنگ هوشمند استفاده می کنند.

شیشه لمینیت رنگی چیست؟

این نوع شیشه ها نسبت به شیشه های معمولی امنیت بالاتری دارند. شیشه لمینت با کنار هم قرار گرفتن دو یا تعداد بیشتر از لایه های شیشه با ضخامت های متفاوت و قرارگیری یک لایه میانی به عنوان طرح لمینه طی یک فرآیند ترکیبی فشار و دما ساخته می شود. تعداد لایه های این شیشه براساس نوع کاربرد آنها تعیین می شود. وجود طلق های PVB در لایه های میانی شیشه ها منجر می شود که شیشه ها در هنگام شسته شدن، ذرات آن به صورت چسبنده به طلق بماند و و بنابراین د محیط پخش نشود. از این رو در جلوی خودرو از شیشه لمینیت استفاده می‌شود زیرا در هنگام ضربه پخش نمی‌شود. شیشه‌های لمینیت رنگی دارای مزایای عایق حرارتی، کاهش آلودگی صوتی و امنیت می‌ باشند.

شیشه استین گلاس چیست؟

خیلی از افراد شیشه رنگی استین گلاس را صرفا یک شیشه تزئینی می شناسند. شیشه استین گلاس به دلیل ساختار شیشه و فلزی که در آن به کار رفته است از مقاومت بالایی در برابر محیط و عبور گرما و سرما دارد. این نوع شیشه های رنگی در برابر اشعه مضر خورشید خوب عمل کرده و می توان گفت عایق صدا نیز هستتند. همچنین این شیشه ها ظاهری شیک و آنتیک نیز دارند و برای استفاده در دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان ها مناسب هستند.

میوند گلس شیشه رنگی خرید شیشه رنگی قیمت شیشه رنگی

مزایای استفاده از شیشه های رنگی

افراد زیادی از زمان گذشته در دکوراسیون داخلی بناهای خود به خصوص در شهر های کویری از شیشه های رنگی شفاف استفاده می کرده اند. این روزها با استفاده بیشتر از این شیشه های دکوراتیو ظاهر زیبایی به بنا و ساختمان خود می دهند این شیشه های دکوراتیو مزایایی زیادی دارند. ایجاد فضای زیبا و پر نور یکی از مهمترین آن ها محسوب می شود. شیشه لاکوبل قابلیت انعکاس نور را دارد و به همین دلیل استفاده از آن در دکوراسیون داخلی در کنار ایجاد یک فضای درخشان تر باعث می شود که محیط بزرگتر به نظر می رسد.

یکی از مهمترین مزایای استفاده از شیشه، آسانی در تمیز کردن آن و عدم لک شدن است. شیشه ها به راحتی با یک دستمال و شیشه پاک کن تمیز می شوند. استفاده از شیشه بسیار گسترده تر شده و از آن ها به عنوان دیوارپوش، شیشه های سکوریت و ضد گلوله و حتی ساخت وسایل کوچکتری مانند میز شیشه ای، تخته های وایت برد و غیره استفاده می گردد.

میوند گلس شیشه رنگی خرید شیشه رنگی قیمت شیشه رنگی

جمع بندی :

برای خرید شیشه رنگی و اطلاع از قیمت شیشه رنگی می توانید به وبسایت صنایع شیشه و آینه میوند به آدرس meyvandglass.com مراجعه کنید و از بهترین قیمت ها اطلاع کسب و کنید و از خدمات میوند اطلاعات لازم را کسب کنید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: