کد خبر: ۵۲۸۳۵۵
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۵

دبیرکل سازمان ملل در کنفرانس برلین بر لزوم برگزاری انتخابات سراسری لیبی در موعد خود یعنی ۲۴ دسامبر آینده تاکید کرد. همچنین مسؤول سیاست خارجه اتحادیه اروپا تاکید کرد، کنفرانس برلین ۲ درباره بحران لیبی دو هدف اصلی برای پایان دادن به بحران کشور با کمک قدرت‌های شرکت‌کننده در کنفرانس دنبال خواهد کرد.

به گزارش شفاف، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در کنفرانس برلین بر لزوم پایان مداخلات خارجی در لیبی و برگزاری انتخابات سراسری در موعد خود تاکید کرد.

او اشاره کرد، انتخابات برای لیبی بسیار مهم است و مقامات لیبی باید فضای مناسب را برای برگزاری انتخابات سراسری در زمان مقرر فراهم کنند.

دبیرکل سازمان ملل بر لزوم فراهم سازی فرصت پیش روی لیبیایی برای شرکت در انتخابات شفاف و آزاد تاکید کرد.

او از پارلمان لیبی خواست اصولی که براساس آن انتخابات سراسری برگزار خواهد شد، توضیح دهد و بودجه سراسری را تصویب کند.

جوزپ بورل، رئیس‌ سیاست خارجه اتحادیه اروپا تصریح کرد: نسخه دوم کنفرانس برلین درباره بحران لیبی که در آن شرکت کرده به لطف تلاش‌های وزیر خارجه آلمان و دبیرکل سازمان ملل برگزار شده است.

او تصریح کرد: کنفرانس دو هدف اصلی یعنی برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری و پارلمانی در موعد مقرر و اجرای کامل توافقنامه آتش‌بس را دنبال می‌کند و اتحادیه اروپا به تلاش برای حمایت از حل بحران لیبی ادامه خواهد داد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: