کد خبر: ۵۲۸۳۹۰
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۰

کاشت مو فقط با یک میلیون ممکن است؟

موهای زیبا و پرپشت را می‌توان یک عامل زیبایی و جذابیت در مردان و زنان دانست. اما متاسفانه بعضی از افراد از بدو تولد موهای کم‌پشتی دارند و همواره در تلاش‌اند تا بتوانند حجم موهای خود را افزایش دهند. علاوه بر این‌ها، بسیاری از افراد با افزایش سن ریزش شدید مو را تجربه می‌کنند. سبک زندگی ناسالم، تغذیه نامناسب، ارث، بعضی از بیماری‌ها و داروهای خاص و... ممکن است ریزش موها را تشدید کرده و باعث از دست رفتن حجم زیادی از موها شود. در این شرایط بعضی از افراد دچار کمبود اعتمادبه‌نفس شده و نمی‌توانند به‌خوبی روابط اجتماعی خود را کنترل کنند. اینجاست که ممکن است افراد دست به هرکاری بزنند تا موهای از دست رفته خود را برگردانند. کاشت مو یک روش مطمئن برای کمک به رشد مجدد موها و رفع قسمت‌های طاس سر است. شاید تاکنون در سطح شهر تبلیغات زیادی از کاشت مو با هزینه‌های بسیار پایین دیده باشید. آیا می‌توان به این تبلیغات اعتماد کرد؟ با ما همراه باشید تا به این سوال پاسخ دهیم.

روش انجام کاشت مو چگونه است؟

در مجله پزشکی WebMD می‌خوانیم: کاشت مو یک روش جراحی است که در آن پزشک موهای شما را از قسمت پرتراکم سر برداشته و به ناحیه طاس سر منتقل می‌کند. این روش‌ها از دهه 1950 در ایالات متحده انجام می‌شده، اما در سال‌های اخیر این تکنیک‌ها تغییراتی زیاد به همراه داشته است. در کاشت مو معمولا پزشک ابتدا پوست سر را کاملا تمیز کرده و با استفاده از یک داروی بی‌حسی آن را برای انجام عمل آماده می‌کند.

کاشت مو را می‌توان به چند روش انجام داد. در روش FUT که می‌توان گفت قدیمی‌ترین روش کاشت مو است، جراح یک نوار باریک را از پشت سر برداشته و فولیکول‌های موی آن را از هم جدا می‌کند. در واقع تیم پزشکی می‌توانند این نوار را به حدود 500 تا 2000 پیوند کوچک تقسیم کنند و هرکدام از آن‌ها، تعدادی فولیکول درون خود دارد. سپس این فولیکول‌ها را در قسمت‌های طاس یا کم‌موی سر پیوند می‌دهند.

اما در کاشت مو به روش FUE، جراح قسمتی از موهای سر را تراشیده و سپس فولیکول‌ها را یکی یکی از آنجا خارج می‌کند. در نهایت بعد از آماده‌سازی فولیکول‌ها، آن‌ها را مانند روش قبل در قسمت‌هایی از سر که به تراکم موی بیشتری نیاز دارد، پیوند می‌دهد.

تنها تفاوت اصلی این دو روش در قسمت برداشت فولیکول است، اما پیوند فولیکول مشابه هم انجام می‌شود. در کاشت مو جراح، ناحیه دریافت‌کننده را تمیز و بی‌حس کرده و با یک چاقوی جراحی، شکافی در پوست سر ایجاد می‌کند. سپس فولیکول‌ها را در یکی از سوراخ‌ها قرار داده و آن‌ها را پیوند می‌زند.

کاشت مو فقط با یک میلیون ممکن است؟

هزینه کاشت هر تار مو چقدر است؟

در مقاله قیمت کاشت هر تار مو در کلینیک صدف این‌گونه می‌خوانیم: براساس تعرفه وزارت بهداشت، قیمت کاشت مو با توجه به گرافت‌های کاشته شده تعیین می‌شود. قیمت کاشت هر تار مو در تمام روش‌های کاشت مو ۱۰۰۰ تومان است. طبق این فرمول، هزینه کل کاشت مو از ۱۰ تا ۱۶ میلیون تومان متفاوت است. اما رقابت‌های موجود در بازار باعث کاهش هزینه تمام‌شده این عمل می‌شود که در کلینیک صدف این قیمت ۴ و نیم تا ۹ میلیون تومان در نظر گرفته شده است. هزینه کاشت مو مصنوعی همراه با ترمیم و مراقبت نیز کمتر از کاشت مو طبیعی نخواهد بود.

چه عواملی بر هزینه کاشت مو تاثیر میگذارند؟

علاوه بر تعداد گرافت‌هایی که کاشته می‌شود، عوامل دیگری هم روی هزینه نهایی کاشت مو تاثیر می‌گذارد. وسعت ناحیه تحت درمان، جنس موها، سختی عمل، محل جغرافیایی کلینیک و همچنین روش انجام کاشت مو می‌تواند در تعیین هزینه کاشت مو موثر باشد. همچنین توجه کنید که میزان تخصص پزشک و امکانات کلینیک نیز می‌تواند هزینه کاشت مو را تحت‌تاثیر قرار دهد. چراکه هرچقدر تخصص پزشک بالاتر باشد و با استفاده از تجهیزات پیشرفته‌تری کاشت را انجام دهد، نتیجه نهایی مطلوب‌تر و بالطبع هزینه عمل هم بالاتر خواهد بود.

آیا نتایج کاشت موی ارزان قابل اعتماد است؟

هزینه کاشت مو تاحدودی توسط تعرفه وزارت بهداشت تعیین شده و بخش زیادی از هزینه، صرف خدمات و امکانات کلینیک و همچنین دستمزد پزشک می‌شود. بنابراین قیمت کاشت مو در کلینیک‌های معتبر وزارت بهداشت تقریبا با هم برابر است. اما کلینیک‌هایی هم وجود دارند که کاشت مو را با قیمتی پایین‌تر از حد معمول انجام می‌دهند. کاشت موی ارزان معمولا بدین دلیل است که کلینیک غیرمعتبر از روش‌های سنتی و منسوخ‌شده و با استفاده از دستگاه‌های قدیمی و بی‌کیفیت برای کاشت مو استفاده می‌کند. به همین دلیل به‌هیچ‌عنوان نمی‌توان نتیجه کاشت موی ارزان‌قیمت را تضمین کرد. از طرفی چنین عمل‌هایی ممکن است خطرات جبران‌ناپذیری برای فرد به همراه داشته باشد.

کاشت موی اقساطی بهترین راه حل برای شماست.

هزینه کاشت مو در کلینیک‌های معتبر ممکن است برای بعضی از افراد بسیار سنگین باشد. اما این دلیل نباید باعث شود که فرد سلامتی خود را به خطر انداخته و به کاشت موی ارزان‌قیمت اعتماد کند. در این شرایط شما می‌توانید هزینه کاشت مو را به‌صورت اقساطی پرداخت کرده و از مزایای کاشت مو هم بهره‌مند شوید. بعضی از کلینیک‌ها مانند کلینیک صدف ضمن ارائه خدمات باکیفیت در حوزه پوست و مو، برای راحتی حال مشتریان خود، امکان پرداخت اقساطی هزینه عمل را فراهم آورده‌اند. در این شرایط، بعد از معاینه توسط پزشک، هزینه کل و شرایط پرداخت قسطی به شما اعلام می‌شود.

کلام آخر

کاشت مو یک روش مطمئن و تضمینی برای رفع دائمی طاسی سر و پرپشت کردن موهاست. نتیجه کاشت مو کاملا طبیعی بوده و هیچ خطری برای فرد به وجود نمی‌آورد. کاشت مو یک روش نسبتا گران است و از آنجایی که در دسته عمل‌های زیبایی قرار می‌گیرد، هزینه آن را نمی‌توانید با کمک بیمه پرداخت کنید. اما در بعضی از کلینیک‌های معتبر امکان پرداخت هزینه کاشت مو به‌صورت قسطی برای شما عزیزان فراهم شده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: