کد خبر: ۵۲۸۴۶۲
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۱

یکی از عکاسان جنگ گفت: سکینه حورسی از جمله افرادی بود که همواره برای گرامیداشت سوم خرداد نقش محوری در شهر داشت و هنگامی که صدایش را بلند می‌کرد و نظری می‌داد کسی جرأت نمی‌کرد روی حرفش سخنی بگوید. در حقیقت خانم سکینه حورسی یکی از فرماندهان و راهبران زنان و مردان مدافع خرمشهر است.

به گزارش شفاف، جاسم غضبانپور ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیده «سکینه حورسی» بیان کرد: سکینه حورسی از شیرزنان خرمشهری است که از پیش از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در این شهر فعالیت داشته است. این بانوی ایثارگر طول هشت سال دفاع مقدس هیچ‌گاه خرمشهر را ترک نکرد و در طول جنگ ۴۵ روزه  در آنجا حضور داشت.

جاسم غضبانپور

وی ادامه داد: او پس از سقوط خرمشهر هم در محله «کوت شیخ» آبادان مستقر شد و با سید رسول ازدواج کرد و در زیر بمباران بچه‌دار شد و در زیر خط آتش دشمن همچنان به فعالیت‌های جهادی خود ادامه داد.سکینه حورسی از جمله افرادی بود که همواره برای گرامیداشت سوم خرداد نقش محوری در شهر داشت و هنگامی که صدایش را بلند می‌کرد و نظری می‌داد کسی جرأت نمی‌کرد روی حرفش سخنی بگوید. در حقیقت خانم سکینه حورسی یکی از فرماندهان و راهبران زنان و مردان مدافع خرمشهر است.

این عکاس جنگ با تأکید بر اینکه سکینه حورسی از جمله جانبازان شیمیایی دوران جنگ به حساب می‌آید توضیح داد: او در روزهای اخیر به دلیل عوارض شیمیایی در بیمارستان بستری بود. هنگامی که خبر شهادت این بانوی قهرمان به طور رسمی اعلام شد تمام بچه‌هایی که در خرمشهر بودند شوکه شدند و باورش برایشان بسیار دشوار بود. سکینه حورسی و همسرش و چند عضو دیگر از خانواده‌اش از جمله بانوانی بود که توانست همراه با سایر خیرین و رزمندگان کلینیک مخصوص درمان جانبازان شیمیایی خرمشهر را راه‌اندازی کند. تا قبل از تأسیس این کلینیک اغلب مردم خرمشهر که از عارضه شیمیایی رنج می‌بردند باید به شهرهای بزرگ مانند تهران مهاجرت می‌کردند. خیلی از این افراد پرونده‌ای برای اثبات این که در جنگ شیمیایی شدند نداشتند و همین روند درمان آنها را با مشکل مواجه می‌کرد. بنابراین کار بزرگ دیگر این بانو پس از پایان جنگ،حمایت از چنین افرادی بود. یاد و خاطره این بانوی مجاهد که همچون شیرزنان در مقابل دشمنان ایستاد همواره در قلب ما و مردم خرمشهر زنده و جاوید خواهد بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: