کد خبر: ۵۲۸۴۶۳
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۵

شورای انتقالی جنوب یمن وابسته به امارات اعلام کرد، به مذاکره‌کنندگانش دستور داده تمام تماس‌هایشان با طرف‌های توافقنامه ریاض را متوقف کنند.

به گزارش شفاف، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، علی عبدالله الکثیری، سخنگوی شورای انتقالی جنوبی در بیانیه‌ای‌ طی امروز، شنبه گفت: این اقدام به دلیل ادامه اقدامات تروریستی، ارعاب و حملات به مردم استان شبوه از سوی شبه نظامیان اخوان المسلمین در استان مذکور است.

در این بیانیه آمده است: این شبه نظامیان از دو استان مأرب و الجوف نیرو جمع کرده و در ۲۶ ژوئن به صحنه فعالیت مردمی مسالمت‌آمیز در شهرستان نصاب منطقه عبدان در شبوه یورش بردند. معترضان "در مخالفت با رویکرد سرکوب‌گرانه‌ شبه‌نظامیان از طریق عملیات جنگی، حملات به منازل و ربودن‌های مستمر علیه مردم شبوه و جنوب به طور کل" تظاهرات کرده بودند.

شورای انتقالی جنوبی تاکید کرد: این فعالیت‌ها بر خلاف توافقنامه ریاض و تلاش‌های تکمیل‌کننده برای اجرای آن است. نمایندگان شورا در رایزنی‌های اجرای توافقنامه باید تاکید کنند که طرف مقابل بر شکست تلاش‌های برادران جهت توقف تنش و اجرای توافقنامه اقدام می‌کند.

در ادامه این بیانیه آمده است: به تبع آن شورای انتقالی جنوبی از نمایندگانش در مذاکرات تکمیل کننده اجرای توافقنامه ریاض می‌خواهد تمامی تماس‌ها و ارتباطات مستقیم با طرف مقابل را متوقف کنند تا پرونده استان شبوه در راس اولویت‌های اجرای توافقنامه ریاض قرار گرفته و وضعیت این استان به طور کامل حل و فصل شود.

شورای انتقالی جنوب اخیرا تعلیق مشارکت هیئتش در رایزنی‌های مربوط به توافقنامه ریاض در واکنش به ربودن رهبرانش در استان حضرموت در حین حضورشان در شبوه را اعلام کرده بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: