کد خبر: ۵۲۸۴۸۰
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۹
سرلشکر سلامی:

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: تا ملتی آرزوهای خود را به واقعیت تبدیل نکند بزرگ نمی شود و هر ملتی که نتواند رویداد بسازد بزرگ نمی شود.

به گزارش شفاف، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین رونمایی از واکسن نوترکیب دانشگاه بقیة الله (عج) و آغاز فرآیند کارآزمایی بالینی واکسن «نورا» که صبح امروز صبح امروز یکشنبه ۶ تیرماه در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) برگزار شد طی سخنانی اظهار کرد: پیمودن قله ها همواره کار سختی است، گذر از سخره ها و ارتفاعات کار مشکلی است اما هیچ ملتی بدونه طی کردن مسیرهای سعود به قله های پیشرفت و منزلت دست نمی یابد.

وی ادامه داد: تا ملتی آرزوهای خود را به واقعیت تبدیل نکند بزرگ نمی شود، بزرگی هر ملت به بلندای همت و وسعت آرزو ها و افق های بلند نگرش های اوست. هر ملتی که نتواند رویداد بسازد بزرگ نمی شود.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: ما در یک جنگ بزرگ جهانی هستیم که محور بزرگ آن استقلال ملی ما است و جهان قدرت‌مند تصمیم گرفته که مانع ما شود اما ما هم تصمیم گرفته‌ایم که این جامع را بر تن کنیم.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: ما هم تصمیم گرفته‌ایم به هر قیمتی شده این معنای زیبا و مقدس را همانند جامه‌ای زرین و درخشان بر قامت کشور و ملتمان بپوشانیم. راه سختی را طی کرده‌ایم و قطعا هنوز فراز‌های سختی برای طی کردن باقی مانده است.

وی با اشاره به اعمال تحریم‌های ظالمانه از سوی دشمنان علیه کشورمان، گفت: کسانی که در جهان از دموکراسی و آزادی و امنیت و پیشرفت سخن می‌گویند، علاقه دارند کودکان ما در آغوش مادرانشان جانشان را از دست بدهند، علاقه دارند مردمان کشورمان بدون دارو و غذا باقی بمانند، نقشه ذهنی آن‌ها برای کشور ما فقر و گرسنگی و عقب ماندگی است و برای همین است که نه اجازه انقال پول برای دارو و واکسن را می‌دهند و نه اجازه می‌دهند مایحتاج ا‌ولیه را تامین کنیم.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه ما یک ملت استثنایی هستیم، تصریح کرد: ملتی که در اوج محاصره توانسته است آفرینش‌گر چنین افتخارات بزرگی باشد، یقینا یک ملت شگفتی ساز و استثنایی است.

سرلشکر سلامی ادامه داد: پرستاران ما درد مردم را به جان خریدند و این رمز پیروزی ما در یکسال و نیم گذشته بود. دست همه پزشکان و پرستاران و همه کادر درمان را می‌بوسم.

وی با بیان اینکه ما تصمیم گرفته‌ایم در جهان در هر پدیده‌ای جزو کشور‌های برتر جهان باشیم و امروز در بسیاری از حوزه‌ها جزو کشور‌های برتر هستیم، خاطرنشان کرد: ما پرنده‌های پهن پیکر بدون سرنشین داریم که هفت هزار کیلومتر پرواز می‌کنند و در هر نقطه‌ای فرود می‌آیند.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: ما مرد میدان‌های سخت هستیم و به همه جهان می‌گوییم که از میدان خارج نمی‌شویم و می‌دانیم که سر انجام همه حصار‌های سخت محاصره را با اقدامات فنی و علمی می‌شکنیم. ما این واکسن‌ها را در اختیار مردم فقیر سایر کشور‌ها قرار می‌دهیم و ملت عزیز ما اطمینان داشته باشند که بیرق‌های امید را بیش از هر وقت دیگری برافراشته خواهند دید.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: