کد خبر: ۵۲۸۵۲۹
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۹

با گذشت سه روز از فروریختن ساختمان مسکونی ۱۲ طبقه‌ای در شهر میامی فلوریدا همچنان مقامات آمریکایی در مدیریت این بحران ناتوان بوده و برای سومین روز نیز وضعیت اضطراری در این ایالت برقرار است.

                          آشفتگی در مدیریت بحران فلوریدا

به گزارش شفاف، از نیویورک تایمز، با گذشت روز‌ها از فروریختن ساختمان مسکونی ۴۰ ساله میامی تا کنون کشته شدن چهار نفر تایید شده است و همچنان وضعیت ۱۵۹ نفر مشخص نیست.

در حالیکه تیم نجات و مقامات آتش نشانی شبانه روز در حال جمع آوری آوار و جستجوی برای افراد مفقودی هستند، خانواده‌های ساکنان برج میامی در بیرون از ساختمان در حال دعا و نیایش برای زنده ماندن خویشاوندان خود هستند.
 

دولت جو بایدن به رغم اعلام وضعیت اضطراری در فلوریدا هنوز نتوانسته در مشخص کردن علت فروریختن بخشی از ساختمان کاندو اظهار نظر دقیقی انجام دهد و کارشناسان مهندسی و معماری اعلام کرده اند ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا آنچه را که باعث فروریختن این ساختمان شده است را متوجه شوند.

با فروریختن ساختمان کاندو در روز پنجشنبه گذشته بایدن رییس جمهوری امریکا با تایید اعلام وضعیت اضطراری در فلوریدا اعزام کمک‌های فدرال را برای تکمیل اقدامات واکنش ایالتی و محلی دستور داد.

در همین رابطه کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد: صدور مجوز توسط رییس جمهوری آمریکا به وزارت امنیت داخلی، آژانس مدیریت اضطراری فدرال (FEMA) اجازه می‌دهد تا همه تلاش‌های امدادرسانی برای رفع بحران را انجام دهند.

پس از فرو ریختن بخشی از برج مسکونی در نزدیکی میامی در روز پنجشنبه نیرو‌های امداد و نجات با اعزام به محل حادثه به دنبال جستجوی افراد مفقودی زیر آوار و نجات افرادی که ممکن است همچنان زنده باشند است.

تا کنون علت سقوط به یکباره ساختمان مسکونی ۱۲ طبقه که ۴۰ سال پیش ساخته شده بود مشخص نشده است. مقامات محلی می‌گویند که ساختمان پیش از فروریختن در حال تعمیر سقف بوده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: