کد خبر: ۵۲۸۵۳۹
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۸

اختلافات زیاد بین اعضای هیات مدیره و مدیرعامل استقلال، سرانجام باعث ایجاد تغییراتی در هیات مدیره آبی‌ها شد.

به گزارش شفاف، حالا علی نامداری که طی ماه‌های اخیر به عنوان مشاور هیات مدیره استقلال (یک پست من درآوردی) فعالیت می‌کرد و برخی اقداماتش موجب بروز حواشی شدید برای این تیم شده است، صحبت‌های تندی را علیه احمد مددی مدیرعامل باشگاه مطرح کرده است.

اخیر پندار توفیقی در فضای مجازی اعتراف کرد که به همراه این برج ساز استقلالی در حال مذاکره برای نقل و انتقالات استقلال در لیگ آتی بودند! کاری که قطعا باید زیر نظر مدیرعامل باشگاه انجام شود و این اعتراف عمق حاشیه سازی نامداری و عبدیا و توفیقی برای استقلال را نشان می دهد. مشروح صحبت‌های علی نامداری در ایلنا را می‌خوانید:

باشگاه جاسوس دارد!

هر زمان که ما جلسه می‌گذاشتیم متاسفانه عوامل نفوذی اخبار محرمانه باشگاه را منتشر می‌کردند و اعضای هیات مدیره تلاشی ندارند بگویند چه فعالیت‌هایی داشتند. به همین خاطر اعضای هیات مدیره اکثرا خارج از دفتر باشگاه تشکیل جلسه می‌دادند. خوشبختانه جلساتی که بود همیشه مفید واقع می‌شد و تصمیمات خوبی گرفته می‌شد، اما مصوباتی که به مدیرعامل ارجاع می‌شد تا اجرا کند، هیچکدام را اجرا نمی‌کرد.

ماجرای استخدام پین

درخصوص گابریله پین گفتم و تعهد دادم اگر ایشان شکایت کند و پولش را درخواست کرد از حساب من پرداخت کنید. این نامه اکنون در اختیار آقای مددی است، اما هنوز پس از چند هفته هنوز آقای پین به تهران نیامده‌اند. این معلوم می‌شود که گفته هایشان برای حمایت مجیدی خلاف واقع است و اگر قرار به حمایت بود، یک ماه و نیم آمدن گابریله پین بلاتکلیف نمی‌ماند! قرار شد دستمزد سه ماهه او را من پرداخت کنم و برای قرارداد یکساله هم تعهد دادم که هر زمان مشکل پیش آمد من پرداخت کنم پس صحبت‌های موجود تنها بهانه بود. هیچ بهانه‌ای بالاتر از این نبود که یک قرارداد ترکمنچای برای مربی خارجی ارسال می‌کنند و خودشان را بی خود به «کوچه علی‌چپ» نزنند که می‌خواستند کار کنند و ما اجازه ندادیم.

دفاع از هیات مدیره

این هیات مدیره هرآنچه که آقای مددی نیاز داشت تصویب می‌کرد و به رغم اینکه برخی از مصوبات خارج از میل هیات مدیره بود، ولی چون آقای مددی آن کار را انجام داده بود، مثلاً پول از‌های وب گرفته بود، هیات مدیره در عمل انجام شده قرار می‌گرفت با این حال به دلیل اینکه امور باشگاه انجام شود زیر بار این موضوع می‌رفت و مصوبات را امضا می‌کرد. این خارج از اخلاق است که وقتی نیستند، پشت سرشان حرف زده شود.

ماجرای قاسمی نژاد

آقای مجیدی یک بازیکن خواستند که به یرغم تمام زحمات من و آقای عبدیان کشیدیم، مصوباتی که دوستان هیات مدیره حتی برای تامین مسکن انجام داده بودیم، آقای مددی و دوست‌شان که در هیات مدیره نیستند، چون نمی‌خواستند، این بنده خدا را هوا کردند و این بچه را هم از رسیدن به آرزویش منع کردند و هم اینکه دست باشگاه را خالی گذاشتند. ما از همراهی این بازیکن در عربستان محروم شدیم و خارج از عرف و اخلاق بود، اما روی هیات مدیره فشار وارد می‌کنند که آن‌ها میلی به فعالیت نداشتند.

آقای مددی شفاف سازی کنید

موضوع مهمی که آقای مددی و دوستان‌شان در وزارت ورزش و جوانان از آن غافل بودند این بود که از سال گذشته همین هیات مدیره تمام نقل و انتقالات، خرید‌ها و هم مشکلات مالی را به لحاظ مالی و کاری برطرف کردند، اما الان این هیات مدیره متهم است و آقای مددی بیاید و کار‌ها را به نام خودش تمام کند. آقای مددی شما آن زمان کجا بودید؟ ۱۵ میلیارد تومان از این ۳۰ میلیارد تومانی که شما می‌گوید پرداخت کرده‌اید از هزینه شخصی من بوده، در بحث حرفه‌ای سازی تمامی مبالغ مورد نیاز را ما انجام دادیم، در بحث میلیچ آقای عبدیان دو مرتبه پول نقد به باشگاه تزریق کردند که شما دلار‌ها را گرفتید و فروختید تا به زخم‌های دیگر بزنید. در بحث هتل و اسکان بچه‌ها هر زمان که مشکل وجود داشت، ما مشکل را حل کردیم. در بحث خرید الکل و ماسک و لوازم بهداشتی آقای سلطانی شاهد است که ما این مشکلات را برطرف کردیم. در بحث زمین تمرین یکی از هواداران استقلال آنجا را درست کرد و الان خوشبختانه یک زمین تمرین مناسب در مجموعه انقلاب داریم. در بحث پرداختی به بازیکنان و مشکلاتی که برای آن‌ها وجود داشت، ما اقدام کردیم.

چرا شفاف سازی مالی ندارید؟

سوالم این است از ۱۶۰ میلیارد تومان ورودی در این باشگاه که دقیق مشخص است، ما بازیکنان‌مان و مربیان حداکثر روی هم رفته ۵۰ میلیارد تومان هم پول نگرفتند، حالا با پرداختی به شفر و بودوروف و مسائل دیگر هم اگر ۳۰ میلیارد تومان بگوییم، چرا آقای مددی شما از روشن شدن ورودی و خروجی مالی باشگاه امتناع می‌کنید؟ مگر قرار نشد مصوبه یک ماه پیش که در محضر آقای وزیر تصویب شد، شما مسائل مالی را روشن کنید و به سمع هیات مدیره برسانید؟ چرا شما به حاشیه رفتید و جلسه را هر بار به تشنج کشاندید که بحث مالی مطرح نشود و بحث‌های اساسی که درباره درآمد باشگاه بود، نامشخص ماند. چرا برای امضا کردن رسید‌های پول‌هایی که به شخصه به باشگاه تزریق کردم یک سال است که طفره می‌روید؟ دلیلش چیست؟ مبالغ هنگفتی را گفتید که باید برای رفع مشکلات مالی باشگاه حذف کنید و ما این کار را انجام دادیم، دست آخر این لیستی که برابر من قرار دادید. بعد از این همه کمک به باشگاه بیایم و اینطور جواب بشنوم؟

شما هزار تومان هم به این باشگاه کمک نکرده‌اید!

آیا حق آقای عبدیان است که پس از پرداخت مبالغ زیاد، از جمله یک میلیارد تومانی که شب عید دریافت کردید، الان به کم کاری محکوم شوند؟ شما خودتان تا به امروز توانستید هزارتومان از دوستان و آشنایان خود پول به باشگاه تزریق کنید؟ شما که اگر حقوق تان دیر پرداخت می‌شد ۱۰ دقیقه هم داخل باشگاه نمی‌ماندید. حال چطور شده حالا آقای عبدیان، آصفی، نظری و حتی آقای خلیل زاده که این اندازه کمک مالی کرد، پیش پرداخت کادرفنی را آقای خلیل زاده پرداخت کرد، این همه مبالغی که دوستان کمک کردند الان حق‌شان است اینطور به آن‌ها پاسخ بدهید و بگویید شما جلسه‌ای برگزار نمی‌کردید یا همکاری نمی‌کردید؟ من سوالم از شما این است شما برای من مدرکی بیاورید که شما هزار تومان برای باشگاه کمک آورده‌اید. کمک‌های مالی که هواداران داشتند روی هم رفته نزدیک به ۵ میلیارد تومان بوده، این پرداختی هواداران به احترام مجموعه هیات مدیره بوده وگرنه به خاطر شما اگر بود هزار تومان هم به این باشگاه کمک نمی‌کردند.

آقای مددی پاسخ بدهید!

آقای مددی سوال بعدی من این است که شما با ادعای کار کردن و زحمت کشیدن برای باشگاه، کدام ماه بود که خیالمان از بابت مشکلات آسوده باشد؟ آیا غیر از این است به غیر از عربستان که آنجا بازیکنان به عشق هواداران بازی کردند، شما مشکل کم خود بینی دارید آقای مددی! این مشکل را جای دیگر حل کنید، به دکتر بروید و بگویید که من مشکل کم خودبینی دارم! آیا سزاوار بود که شما به تیم رسانه‌ای باشگاه بگویید که حتی یک خبر هم از حضور نامداری در کانال منتشر نشود؟ شما از دوستان خبرنگاران و سایرین بپرسید اگر یک عکس هم در عربستان از من بیرون آمده شما بگویید که آقای مددی درست گفته و این کارش درست بوده است. بازیکنان و کادرفنی از این مورد ناراحت شدند، جا دارد از آقا فرهاد و تمامی بازیکنان عزیز تشکر کنم، آن‌ها از من دعوت کردند با هم عکس بگیریم و به من گفتند که این حق شما نیست. به رغم میل باطنی‌ام آقا فرهاد و برادر گرامی‌شان عکس گرفتند و بزرگواری آن‌ها قابل ستایش است. مجیدی با شعور بالا به این نتیجه رسید در حالی که من حتی یک کلمه هم از این بابت گلایه نکرده بودم. می‌توانید از خود ایشان سوال کنید. بازیکنان تیم هم همینطور مثل آقایان وریا و ارسلان و فرشید عزیز به من محبت داشتند و در فرودگاه جده عکس دسته جمعی گرفتیم که آن را استوری کردند.

اسپانسر را دلسرد کردید

آقای مددی در داستان عربستان شما بلافاصله پس از ورودتان، شما و آقای میری در تمرین عکس گرفتید و عکس‌ها پخش شد. من از آقای میری تشکر می‌کنم، چون در این هشت ماهی که کنار استقلال بودند بسیار زحمت کشیدند، اما متاسفانه با راهنمایی‌های غلط شما و دوستان شما مسیر را اشتباه رفتند و مجبورشان کردید مسیر اشتباه باشد و مقابل کادرفنی بایستند و نسبت به تیم دلسرد شده باشند.‌

نمی‌توانید استقلال را به یک تیم معمولی تبدیل کنید

آقای مددی شما می‌دانید دوستانی که از شما حمایت می‌کنند، مشکل استقلال مشکل مدیریت شما نیست، مشکل لجبازی و کج اندیشی است که متاسفانه استقلال را به بیراهه می‌برد و به رغم میل و خیال‌بافی شما استقلال به حول و قوه الهی امسال و سال آینده تیم قوی خواهد بود و شما که بخواهید این تیم را به یک تیم معمولی تبدیل کنید، این آرزو را هرگز برآورده شده نخواهید دید. استقلال همیشه استقلال بوده، یک تیم پرافتخار، مردمی و دوست داشتنی است. بیش از ۳۰ میلیون هوادار عاشق این تیم هستند و آن‌ها نمی‌گذارند که شما به همین راحتی این تیم را به یک تیم معمولی تبدیل کنید.

همه شما رفتنی هستید

از صبوری هواداران عزیز تشکر می‌کنم و از آن‌ها بسیار ممنونم. لطفاً صبوری به خرج بدهید و لطفاً از هرگونه اقدام احساسی که منجر به مشکلی شود، جدا پرهیز کنید و اجازه بدهید این یک مدت هم بگذرد تا کار‌ها به امید خدا درست شود. خدا با ماست همانطور که در دو سه هفته دیدید ما مبارزه را در مستطیل سبز می‌بینیم و ما فوتبال را خارج از هر مساله‌ای می‌بینیم و فوتبال را با سیاسیون قاطی نمی‌بینیم. تیم متعلق به میلیون‌ها هوادار استقلال است و امیدوارم که همین هواداران مدیران بی کفایت را تیم دور کنند؛ ما نیازی نداریم که از سایپا و پیکان در کادر مدیریتی استقلال حضور داشته باشند! یک هوادار کوچک ما به راحتی می‌تواند این باشگاه را مدیریت کند و این شما هستید که باید بروید آقای مددی. به امید خدا مجموعه شما به زودی برکنار خواهد شد و همه باید از این تیم بروید؛ این را در نهایت می‌بینید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار