کد خبر: ۵۲۸۵۶۸
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۳

سرمربی تیم ملی شمشیربازی سابر معتقد است، با بودجه و امکاناتی که تیمش در اختیار دارد، اگر سابریست‌ها در المپیک توکیو مدال نگیرند، نباید انتقادی متوجه آنها باشد.

به گزارش شفاف، پیمان فخری پس از انتخاب نفر چهارم تیم سابر و تکمیل تیم اعزامی به المپیک توکیو درباره وضعیت شمشیربازان و اردوی ملی‌پوشان توضیحاتی ارائه کرد.

وی در مورد مسابقه انتخابی تیم ملی سابر و معرفی محمد فتوحی به‌عنوان نفر چهارم تیم ملی در المپیک توکیو، اظهار داشت: خیلی خوشحالم از اینکه بالاخره ماراتن انتخاب نفر چهارم تمام شد. البته می‌توانستم زودتر از این نفر چهارم را انتخاب کنم، اما چون می‌خواستیم حساسیت‌ها بالا باشد تا با هم مبارزه کنند و انگیزه تمرین کم نشود، از آخرین روزها هم استفاده کردم. شش شمشیرباز خوب دارم که به هم نزدیک هستند و تا روزهای پایانی نتوانستم نفر چهارم را انتخاب کنم. در نهایت فتوحی براساس امتیاز مسابقات جام جهانی مجارستان، مسابقه گرجستان و دو انتخابی تیم ملی توانست به جمع سه نفر دیگر اضافه شود.

طولانی شدن انتخاب نفر چهارم استرس‌زا نبود
وی در پاسخ به این سؤال که «آیا طولانی شدن روند انتخاب نفر چهارم استرس مضاعف را در کنار استرس مربوط به المپیک به ورزشکاران وارد نکرده است؟»، گفت: یک ماه تا المپیک باقی مانده است و این طولانی شدن نمی‌تواند هیچ استرسی داشته باشد. به علاوه در این مدت بچه‌ها با جدیت تمرین می‌کردند و اگر آنها را رها می‌کردم با این جدیت تمرین نمی‌کردند. مطمئن باشید هنوز خیلی از تیم‌های دنیا در مورد نفرات باقیمانده خود اظهارنظر نکرده‌اند. باید از فرصت استفاده کنیم تا کسی حاشیه امنیت نداشته باشد. اگر من زودتر نفر چهارم را انتخاب می‌کردم این بازی‌های خوبی را که در این دو روز از فتوحی دیدیم، شاهد نبودیم. فکر می‌کنم در المپیک هم بازی‌های خوبی انجام دهد و از عملکرد او در دو مسابقه انتخابی راضی بودم.

طالع ما بعد از المپیک مشخص می‌شود
سرمربی تیم سابر کشورمان درباره تأثیر شیوع کرونا بر روند تمرینات و اینکه چه اندازه برنامه‌‌های آماده‌سازی ملی‌پوشان تا المپیک عملی شده است، تصریح کرد: خیلی خوب تمرین کردیم و هیچ فرصتی را از دست ندادیم. ما فصل بدنسازی خیلی خوبی را پشت سر گذاشتیم و فکر می‌کنم کاری را که باید انجام می‌دادیم، صورت دادیم. حالا آنچه در طالع ما نوشته شده است بعد از المپیک مشخص می‌شود.

قدر المپیک را به خوبی می‌دانیم
«انتظاری که از شمشیربازی برای کسب مدال در المپیک وجود دارد استرس تیم را بالا می‌برد؟»، فخری در پاسخ به این پرسش خاطرنشان کرد: کاری به این مسائل نداریم. ما قدر المپیک را می‌دانیم و المپیک را از دست نمی‌دهیم. از دو دوره قبل که ما سهمیه المپیک گرفتیم هیچکس از ما خبر نداشت تا اینکه بعد از 37 سال سهمیه گرفتیم. در المپیک 2012 لندن عابدینی بین 37 نفر، سی‌وهفتم شد و همان نفر چهار سال بعد با اختلاف یک ضربه نفر چهارم شد. مطمئن باشید در المپیک توکیو هم از این فرصت استفاده می‌کنیم تا با توجه به زحمتی که کشیدیم، نتیجه بگیریم. ملی‌پوشان خیلی زحمت کشیدند و شب و روز خود را برای المپیک گذاشتند. درست است که فشار روی ما زیاد است، اما فکر می‌کنم که المپیک خوبی در پیش داشته باشیم.

هر اتفاقی در المپیک بیفتد باید با آن کنار بیاییم
فخری در پاسخ به این پرسش که «آیا شمشیربازی را روی سکوی المپیک می‌بینید؟»، یادآور شد: آرزوی قلبی من این است که روی سکو برویم. هزار مدال در المپیک توزیع می‌شود و چیزی مشخص نیست. نمی‌توانم اظهارنظری در مورد المپیک داشته باشم و ما دیدیم که بعضاً قهرمانان جهان نتوانستند مدال المپیک بگیرند که این نشان‌دهنده حساسیت بالای این رویداد است، اما هر اتفاقی که بیفتد باید با آن کنار بیاییم. اگر مدال بگیریم که آرزوی قلبی ماست، بهتر است و اگر مدال نگیریم  چیزی از ارزش‌های ملی‌پوشان کم نمی‌شود، چون در چهار سال گذشته توانایی‌های خود را نشان دادیم. مدال قهرمانی جهان گرفتیم و  سهمیه تیمی کسب کردیم که تنها هشت کشور موفق به دریافت آن شدند و این نشان‌دهنده آن است که ما جزو هشت کشور برتر دنیا هستیم اما از الان نمی‌توانم چیزی در مورد نتیجه المپیک بگویم.

هیچکس نمی‌تواند از ما انتقاد کند
سرمربی تیم سابر در پاسخ به این سؤال که «آیا به هجمه‌ها در صورتی که در المپیک مدال نگیرید، فکر کرده‌اید؟»،گفت: هیچکس نمی‌تواند از ما انتقاد کند، چون اگر نسبت به سایر تیم‌ها ما را ارزیابی کنید، می‌بینید کمترین بودجه و کمترین امکانات را داشتیم و بیشترین نتایج را گرفته‌ایم و هیچکس نمی‌تواند از ما انتقاد کند که باید مدال می‌گرفتیم. اگر مدال گرفتیم که مفت چنگ‌مان و این را هم  از  الان بگویم که اگر هم مدال نگیریم جای انتقادی نمی‌تواند باشد. اما این آرزوی قلبی ماست و خودمان دوست داریم که مدال بگیریم و افتخارآفرین باشیم. دنبال این هم نیستیم که جواب کسی را بدهیم.

بعد از المپیک در مورد پیشنهادات تصمیم می‌گیرم

وی در پاسخ به این سؤال که «با توجه به پیشنهادات زیادی که در این سال‌ها داشتید و احتمالاً بعد از المپیک هم این پیشنهادات بیشتر خواهد شد، آیا به پاسخ مثبت دادن به پیشنهادات فکر کرده‌اید؟»، اظهار داشت: من قبلاً گفته‌ام که بعد از المپیک در مورد این مسئله تصمیم می‌گیرم.

فخری در پایان در مورد اینکه شمشیربازان ایران در هر دو بخش انفرادی و تیمی می‌توانند مدال بگیرند یا خیر، تأکید کرد: توقعات باید پایین بیاید. مدال آرزوی ماست، چه انفرادی و چه تیمی. ملی‌پوشان ما پتانسیل گرفتن هم مدال انفرادی و هم تیمی را دارند.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار