کد خبر: ۵۲۸۶۰۳
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۴

با ابلاغیه ستاد ملی کرونا مبنی بر تغییر رسته خدماتی کتابخانه‌های عمومی، فعالیت کتابخانه‌های عمومی در دوران کرونا تغییر کرد.

به گزارش شفاف، با ابلاغ ستاد ملی مبارزه با کرونا و انتقال رسته کتابخانه‌های عمومی از گروه سه به گروه دو، با صدور بخشنامه‌ای مبنای عمل و فعالیت کتابخانه‌های عمومی در شهرهایی با وضعیت کرونایی قرمز، زرد، نارنجی و آبی، به شرح ذیل اعلام شد:

در شهرهایی با سطح هشدار قرمز:

کتابخانه‌ها و سالن‌های مطالعه آنها تعطیل بوده و ارائه خدمات کتابخانه‌ای به صورت مجازی و غیرحضوری انجام می‌شود.

در شهرهایی با سطح هشدار نارنجی:

کتابخانه‌ها در تمامی ایام هفته به صورت حضوری خدمات کتابخانه‌ای ارائه می‌دهند. در این وضعیت سالن‌های مطالعه؛ فعالیت بخش‌های کودک و امانت کتاب به کودکان و نیز اجرای برنامه‌ها با 30درصد ظرفیت، فعال خواهند بود. همچنین  مراسمات و برنامه‌های فرهنگی کتابخانه‌ها و ادارات شهرستان به صورت حضوری با تعداد حداکثر 20 نفر قابل انجام است. کتابخانه‌های سیار به طور کامل فعالیت خواهند کرد.

در شهرهایی با سطح هشدار زرد:

کتابخانه‌ها در تمامی ایام هفته بصورت حضوری خدمات کتابخانه‌ای (امانت، نشریات و ...) ارائه می‌دهند. در این وضعیت سالن‌های مطالعه با 50درصد ظرفیت، فعال خواهند بود. همچنین  مراسمات و برنامه‌های فرهنگی کتابخانه‌ها و ادارات شهرستان به صورت حضوری با تعداد حداکثر 30 نفر قابل انجام است. فعالیت بخش‌های کودک و امانت کتاب به کودکان و نیز اجرای برنامه‌ها با 30درصد ظرفیت خواهد بود. کتابخانه‌های سیار به طور کامل فعالیت خواهند کرد.

در شهرهایی با سطح هشدار آبی:

با حفظ و رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی فعالیت کتابخانه‌ها با حضور همه پرسنل، تمامی خدمات را ارائه می‌دهند.

لازم به ذکر است پیش از این به دلیل قرار گرفتن کتابخانه‌های عمومی در گروه سه مشاغل در اکثر ایام سال 99 تعطیل بودند و فعالیت‌های خود را به صورت مجازی انجام می‌داند. با نظر ستاد ملی کرونا و تغییر گروه مشاغل کتابخانه‌های عمومی به گروه دو، از این پس خدمات کتابخانه‌ای بیشتری به عموم مردم ارائه خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: