کد خبر: ۵۲۸۶۵۲
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۷

بیگدلی با اشاره به اینکه جو بایدن طی این مدت توانسته عملکرد خوبی از خود نشان دهد، اضافه کرد: رئیس جمهور آمریکا طی این مدت به خوبی توانسته کرونا را مهار کرده و علاوه بر این آمار مرگ و میر در این کشور کاهش داده، از سویی بایدن اشتغال موجود بر آمریکا را حفظ کرده و توانسته شغل‌های جدیدی را نیز ایجاد کند، همچنین بر اساس نظرسنجی‌های صورت گرفته بایدن در ۱۰۰ روز اول فعالیت خود رضایت ۵۶ درصد از آمریکاییان را کسب کرده.

                          دونالد ترامپ؛ آیا کابوس باز می‌گردد؟

به گزارش شفاف، دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا، با سخنرانی در ایالت اوهایو و در جمع هوادارانش رسما کارزار تبلیغاتی و سیاسی خود را آغاز کرد. ترامپ کمپینی علیه سیاستمداران جمهوریخواه مخالفش یعنی آن‌هایی که در کنگره به نفع استیضاح وی رای دادند به راه انداخته است. به علاوه وی ۷ ماه پس از شکست در انتخابات ریاست جمهوری، پیشاپیش کاندیداتوری خود برای انتخابات ۲۰۲۴ را طرح می‌ریزد.

 

 دونالد ترامپ در اوهایو که به نظر می‌رسید از بازگشت به جمع هزاران تن از هوادارانش لذت میبرد، بار دیگر ادعای "نادرست" خودش مبنی بر اینکه شکست او در انتخابات نوامبر ۲۰۲۰ آغشته به تقلب بود، مطرح کرد.

ترامپ در سخنرانی خود بار دیگر احتمال نامزدی در انتخابات ۲۰۲۴ را مطرح کرد. او گفت: ما دو بار انتخابات را بردیم و احتمال دارد که برای مرتبه سوم هم برنده شویم. این احتمال هست.

رئیس جمهوری سابق آمریکا رسانه‌ها را هم از انتقاداتش بی‌نصیب نگذاشت. او همچنین در ادامه انتقاداتش به دولت بایدن گفت: با گذشت پنج ماه، دولت بایدن یک فاجعه تمام و کمال را نشان داده است. به شما گفته بودم.

علی بیگدلی کارشناس مسائل آمریکا در گفتگو با فرارو با اشاره به اینکه دونالد ترامپ در تدارک دوباره برای حضور در عرصه سیاست داخلی آمریکا است، اظهارداشت: او با یک نطق انتخاباتی در اوهایو دوباره حضور خود در عرصه سیاست آمریکا را اعلام کرد، ترامپ قصد دارد با تشکیل یک کارزار انتخاباتی از حضور مجدد سناتور‌ها و نمایندگانی که به استیضاح او در کنگره و سنا رای مثبت دادند جلوگیری کند.

وی افزود: او همچنین قصدش از این فعالیت‌ها اعلام حضور زودهنگام اش در عرصه سیاسی و انتخابات آینده آمریکا است، از سویی ترامپ با منع قانونی برای حضور در فضای سیاسی آمریکا روبرو نیست و بر همین اساس تلاش خود را برای حضور در عرصه آغاز کرده است، اما او پرونده‌های بازی دارد که باید دید که در نهایت فرجام آن چه خواهد شد.

بیگدلی با اشاره به اینکه برخی از بدنه حزب جمهوری خواه نیز از ترامپ استقبال خواهد کرد، گفت: کسانی که در انتخابات ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ از ترامپ حمایت کردند از جمله اقلیت سفیدپوستان تندرو و همچنین جنبش تی پارتی پشت سر ترامپ قرار خواهند گرفت، ترامپ علیرغم به‌دست‌آوردن بیش از ۷۰ میلیون رای رقابت را به بایدن واگذار کرده، اما هنوز نتوانسته این موضوع را هضم کند.

این استاد دانشگاه با اشاره به نظر نمی‌رسد ترامپ از شانس چندانی برای شرکت در انتخابات ۲۰۲۴ برخوردار باشد، یادآور شد: علیرغم اینکه ترامپ قصد دارد در انتخابات حضور پیدا کند، اما باید به این نکته اشاره کرد که حزب جمهوری خواه بر خلاف انتخابات گذشته دیگر تمام قد پشت سر او قرار نخواهد گرفت، زیرا اگر تصمیمش قطعی شود، او باید در انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان شرکت کند، به نظر می‌رسد او در این زمینه با مخالفت سران حزب جمهوری خواه روبرو خواهد شد، از سویی این احتمال وجود دارد که ترامپ به صورت مستقل در انتخابات شرکت کنند که در چنین صورتی نیز به نظر می‌رسد، او در برابر نامزد‌های دو حزب اصلی آمریکا در انتخابات آمریکا از شانس چندانی برخوردار نیست.

وی با اشاره به اینکه جو بایدن طی این مدت توانسته عملکرد خوبی از خود نشان دهد، اضافه کرد: رئیس جمهور آمریکا طی این مدت به خوبی توانسته کرونا را مهار کند و علاوه بر این آمار مرگ و میر در این کشور کاهش داده، از سویی بایدن اشتغال موجود بر آمریکا را حفظ کرده و توانسته شغل‌های جدیدی را نیز ایجاد کند، همچنین بر اساس نظرسنجی‌های صورت گرفته بایدن در ۱۰۰ روز اول فعالیت خود رضایت ۵۶ درصد از آمریکاییان را کسب کرده است.

بیگدلی تصریح کرد: این در حالی است که ترامپ در ۱۰۰ روز اول فعالیت خود به عنوان رئیس جمهور تنها رضایت ۳۶ درصد شهروندان آمریکایی‌ها را پشت سر خود داشته است. بر این اساس با توجه به این عملکرد بایدن، دموکرات‌ها همچنان از شانس بالاتری نسبت به جمهوری خواهان برای پیروزی در انتخابات ۲۰۲۴ برخوردار هستند.

این کارشناس مسائل آمریکا با اشاره به اینکه بایدن تقریبا تمام سیاست‌هایی که ترامپ در گذشته انجام داده بود را خنثی کرده، گفت: این مسئله در حوزه سیاست خارجی نیز به خوبی نمود بیرونی دارد، زیرا که در حال حاضر اکثر کشور‌های جهان از حضور بایدن رضایت دارند، بنابراین ترامپ در چنین شرایطی کار بسیار سختی دارد که بخواهد دوباره در قدرت قرار بگیرد، هرچند که ممکن است او تلاش‌های بسیار زیادی را برای شکست بایدن و یا نامزد دموکرات‌ها انجام دهد، اما در حال حاضر از شانس کمی برای پیروزی در ۲۰۲۴ برخوردار است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: