کد خبر: ۵۲۸۶۶۱
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۶

علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه ایران و هیات همراه، روز دوشنبه با بشار اسد رییس جمهوری سوریه دیدار و در باره همکاری‌های دوجانبه و تحولات منطقه گفتگو کرد.

                          دستیار ارشد ظریف با بشار اسد دیدار کرد

به گزارش شفاف،  در این دیدار، روابط راهبردی میان دو کشور و نقش مهمی که کمیته‌های مشترک برای تقویت همکاری دوجانبه در تمامی زمینه‌ها به ویژه در سطح اقتصادی ایفا می‌کنند، بررسی شد.

در دیدار خاجی با اسد همچنین تحولات منطقه و برخی موضوعات سیاسی به ویژه دستور کار نشست آستانه مورد بررسی قرار گرفت و بر لزوم ادامه تلاش‌های سیاسی برای رسیدن به نتایجی مثبت به نفع مردم سوریه و نیز اهمیت پیگیری کمیته بررسی قانون اساسی سوریه به دور از هرگونه مداخله خارجی تاکید شد.
 

اسد در این دیدار موفقیت آمیز بودن انتخابات ریاست جمهوری ایران را به رهبری و ملت ایران تبریک گفت و یادآورشد که این موفقیت ضربه جدیدی به تمامی قدرت‌هایی است که سعی در خدشه دار کردن امنیت ایران دارند.

خاجی نیز تاکید کرد که مشارکت گسترده مردمی در انتخابات ریاست جمهوری سوریه، چیزی نیست جز پیامی آشکار مبنی بر قدرت اراده ملت این کشور.

وی همچنین بر تمایل ایران به ایفای نقشی فعال در روند بازسازی سوریه و مشارکت برای کمک به اقتصاد این کشور در بخش‌های مختلف به منظور کاستن از سنگینی بار محاصره ظالمانه غرب از دوش ملت سوریه تاکید کرد.

در این دیدار بشار الجعفری معاون وزیر خارجه، بثینه شعبان مشاور ویژه رییس جمهوری، ایمن سوسان معاون وزیر خارجه، رضوان لطفی مدیر اداره آسیای وزارت خارجه سوریه و همچنین سفیر ایران در دمشق حضور داشتند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: