کد خبر: ۵۲۸۶۷۴
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۲

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی با اشاره به نوبت‌گیری رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی گفت که برای سنجش ۶۰۰هزار نوآموز هدفگذاری شده است.

به گزارش شفاف، سید جواد حسینی رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی از نوبت‌گیری ۳۶۰ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان در برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی تا ۷ تیر خبر داد و اظهار کرد: از آغاز رسمی برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی ۵ روز گذشته است و در این مدت و علی‌رغم شرایط کرونایی استقبال خانواده‌ها از این برنامه بسیار خوب بوده است.

او افزود: شهرستان‌های تهران، شهر تهران، خراسان رضوی، خوزستان، اصفهان، مازندران، آذربایجان شرقی، البرز، مرکزی و کرمانشاه به ترتیب بیشترین نوبت‌گیری پایگاه‌های سنجش در سال ۱۴۰۰ را داشته‌اند.

حسینی گفت: تاکنون استان‌های خراسان رضوی، خوزستان، گلستان، آذربایجان شرقی، همدان، لرستان، شهرستان‌های تهران، چهارمحال بختیاری، شهر تهران و آذربایجان غربی، به ترتیب، بیشترین میزان سنجش نوآموزان در پایگاه‌های سنجش را داشته‌اند.

معاون وزیر بابیان این که غربالگری و سنجش نوآموزان پیش‌دبستانی از سال ۹۶به برنامه سنجش اضافه‌شده است، گفت: در سال جاری علاوه بر سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان، سنجش ۶۰۰هزار نوآموز بدو ورود به پیش‌دبستانی نیز هدف‌گذاری شده است.

حسینی بیان کرد: شناسایی نشانگان مشکلات ویژه یادگیری یکی از برنامه‌های سنجش در سال جاری است و غربالگری نشانگان مشکلات یادگیری نوآموزان بدو ورود به پیش‌دبستان در ۵استان به‌صورت پایلوت انجام خواهد شد.

او  افزود:سنجش حرکات اصلاحی نوآموزان بدو ورود به دبستان با همت معاونت سلامت و تربیت‌بدنی، سنجش پردازش‌های شنیداری و غربالگری نارسایی خوانایی از دیگر اقدامات برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی سال جاری است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: