کد خبر: ۵۲۸۷۰۳
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۰

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۴هزارواحدی روبرو شد.

به گزارش شفاف، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 7میلیارد و 171میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 5هزار و 434میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و 40هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 4هزار و 727واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 248هزار و 539واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید، توسعه معاون و فلزات و معدنی و صنعتی گل گهر شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و پالایش نفت اصفهان با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و 793میلیون ورقه به‌ارزش 4هزار و 249میلیارد تومان در 351هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 164واحد رشد کرد و در ارتفاع 17هزار و 964واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس و پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های بیمه دی، ویتانا و مدیریت انرژی تابان هور بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار