کد خبر: ۵۲۸۷۳۱
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۸

وزیر خارجه آمریکا از کشورهای عضو گروه ۲۰ خواست برای غلبه بر نابرابری در جهان کمک کنند.

به گزارش شفاف، به نقل از سایت شبکه آر تی، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در سخنرانی خود در نشست وزیران خارجه گروه ۲۰ در شهر ماترا در ایتالیا طی امروز، سه‌شنبه گفت: بحران کووید-۱۹ منجر به افزایش نابرابری اقتصادی در سراسر جهان شده است. گروه ۲۰ می‌تواند به مقابله با این وضعیت کمک کند. ما باید دوزهای واکسن بیشتری را برای بسیاری از کشورهای جهان بفرستیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا گفت: آمریکا از ارسال دوزهای واکسن به کشورهای فقیر از طریق سازوکار کوواکس حمایت می‌کند و این کار را از طریق تخصیص دو میلیارد دلار برای تامین مالی این سازوکار انجام می‌دهد.

او اشاره کرد: حل بحرانی که سازمان‌های بهداشت جهانی در دنیا با آن دست به گریبان هستند، از اولویت‌های جامعه جهانی است.

بلینکن تاکید کرد: چندجانبه‌گرایی بهترین ابزار در دست ما برای حل مشکلات جهانی پیش رو از جمله همه گیری کووید-۱۹ یا بحران آب‌وهوایی یا چالش تضمین توسعه اقتصادی پایدار است. 

وزرای امور خارجه کشورهای گروه اقتصادی ۲۰ امروز برای نخستین بار در دو سال اخیر به صورت رو در رو با یکدیگر دیدار کردند و ایتالیا به عنوان میزبان این نشست به دنبال علاج‌های چند جانبه برای بحران‌های جهانی نظیر همه گیری کووید-۱۹ است.

این نشست یک روزه در شهر ماترا در جنوب ایتالیا در حالی برگزار شده که شامل بحث بر سر چگونگی ارتقای همکاری در قبال مجموعه‌ای از مسائل از جمله سلامت جهانی، وضعیت اضطراری آب و هوایی و تجارت بین‌المللی است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: