کد خبر: ۵۲۸۷۴۸
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۶

وزیر راه و شهرسازی با اعلام گسترش فعالیت کشتی های نفتی و تجاری ایران در آبهای بین المللی، گفت: با وجود تحریم، تجارت دریایی ایران در شرایط ایمن و مطمئن انجام می شود.

به گزارش شفاف، پیام محمد اسلامی به مناسبت روز دریانورد به شرح زیر است؛

فرا رسیدن روز دریانورد را به همه دریانوردان شریف و سختکوش تبریک عرض کرده و به ارواح طیبه دریانوردان شهید ایران اسلامی درود می فرستم.

در طول یک سال و نیم گذشته، این قشر سرافراز که پایداری جریان تجارت و اقتصاد جهانی مرهون آنها است، مانند کل جامعه جهانی و البته به شکلی برجسته تر، درگیر پاندمی کووید 19 بودند و در حالی که اکثر فعالیت های اقتصادی و اجتماعی به منظور احتراز از شیوع و ابتلاء، به حالت تعطیل و یا نیمه تعطیل در آمدند، حمل و نقل دریایی و به تبع آن دریانوردان، برای اینکه تجارت جهانی به خواب عمیق‌تر و بحرانی‌تر فرو نرود و مایحتاج میلیاردها انسان در سراسر جهان با وقفه مواجه نشود ، لحظه ای کار و تلاش خود را متوقف نکردند.

در این میان، دریانوردان کشورمان، در خط مقدم دو جبهه متفاوت مشغول مجاهدت و فداکاری هستند؛ در جبهه اول همانند دیگر دریانوردان جهان، برای جلوگیری از وقفه در جریان تجارت جهانی، با چالش ویروس کرونا مواجه شدند و در جبهه دوم درمقابله با تحریم های ناجوانمردانه ایالات متحده آمریکا مشغول کار و تلاش هستند. 

جا دارد ، از دریانوردان و فرماندهان کشتی های بازرگانی و نفتی کشورمان صمیمانه تشکر و قدردانی کنیم چرا که برای تداوم چرخه حیات اقتصادی و تجاری کشور و تامین مایحتاج ملت ایران، به صورت کاملا غیرقانونی از سوی زورگویان عالم با مشکلات و چالش هایی چون توقیف شناور و یا تحریم فرماندهان و خدمه در آبهای بین المللی مواجه شدند.

 البته از همه این عرصه ها نیز سرافراز و پیروز بیرون آمدند و دامنه فعالیت کشتی های نفتی و تجاری کشور را به سطح آبهای بین المللی در سرتاسر جهان گسترش دادند و برغم محدودیت‌های ناشی از تحریم و شیوع کرونا، تجارت دریایی کشور در شرایط ایمن و مطمئن انجام شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار