کد خبر: ۵۲۸۷۵۰
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۶

توجه ویژه به ورزش بانوان در ۲۳ سالگی این شبکه رادیویی به عنوان اولویت هدف‌گذاری شد؛ چرا که تلویزیون نمی‌تواند در این عرصه ورود پررنگی داشته باشد.

به گزارش شفاف، رادیو ورزش از 8 تیرماه سال 1378 فعالیت خود را به صورت 12 ساعته آغاز کرد که این اتفاق با میلاد پیامبر اکرم (ص) همزمان بود و در ایام دهه فجر همان سال به 16 ساعت و در اسفند ماه به 18 ساعت و در سال 1382، به 20 ساعت افزایش پیدا کرد و در نهایت در سال 1389 برنامه‌ها به صورت 24 ساعته پخش شد.  

مهدی آذرمکان مدی این شبکه رادیویی اعلام کرد: مأموریت رادیو ورزش ترویج و تقویت ورزش همگانی به منظور رسیدن به جامعه‌ای سالم، پرنشاط و انعکاس افتخارات بین‌المللی در عرصه ورزش است. با توجه به آمارهای به دست آمده، عموم مردم از مخاطبان رادیو ورزش‌اند. وقتی به کنداکتور برنامه‌ها نگاه کنید متوجه این موضوع می‌شوید که ما همه اقشار جامعه را درنظر گرفتیم و برای همه برنامه داریم. اما خاص‌ترین مخاطبان ما جوانان و نوجوانان‌اند.

آذرمکان با اعتقاد بر اینکه رادیو ورزش در دو بازه زمانی مختلف بیشترین مخاطب را دارد، گفت: یک بخش زمانی آن در ابتدای صبح به واسطه حضور عموم مردم در خودروهای شخصی و رهسپار شدن به سمت محل کار و دیگری در بازه زمانی ساعت 16 الی 20 که از پُرمخاطب‌ترین زمان‌هایی است که برنامه‌های این شبکه شنیده می‌شود.

وی در رابطه با برنامه‌های خاص جوانان و نوجوانان و پُرکردن اوقات فراغت آنان عنوان کرد: برای فصل تابستان برنامه‌های جدیدی طراحی شده که از ابتدای تیر ماه روی آنتن رفته است. یک بخشی از برنامه‌های ما گزارش‌های ورزشی است که مختص مسابقات مختلف است و به صورت زنده پوشش داده می‌شود. برنامه‌های دیگری هم از جمله قهرمان شو، پنجره‌ای رو به شب، مناظره ورزشی، داورانه، به اضافه ورزش در کنداکتور فصل تابستان قرار دارد که به موضوعات جذابی برای اقشار مختلف مخاطبان رادیو می‌پردازد. همچنین برنامه «ایراندخت» را به صورت مستقل به بانوان کشورمان اختصاص دادیم.  

مهدی آذرمکان با اشاره به توجه ویژه رادیو به ورزش بانوان گفت: مزیّت نسبی ما نسبت به تلویزیون ورزش بانوان است. با توجه به این که در تلویزیون به واسطه محدودیت برای پخش، تعدادی از مسابقات را نمی‌توانیم به تصویر بکشیم اما در رادیو می‌توانیم همه مسابقات ورزشی بانوان را پوشش دهیم و تلاش کردیم که این اتفاق رقم بخورد. آخرین مسابقه ورزشی بانوان مربوط به مسابقات ملی دو و میدانی در  استان مرکزی بود. برنامه ایراندخت به موضوع ورزش بانوان می‌پردازد و حتی عوامل برنامه هم همه از بانوان‌اند. البته در برنامه‌های دیگری هم در قالب گزارش‌های مختلف به ورزش بانوان کشور می‌پردازیم.

او در پاسخ به این سوال که نزدیک شدن رادیو ورزش به تصویر و رادیو نما چه تأثیری دارد، گفت: این که می‌گویند صدا ماندگار است، این صدا نباید از بین برود. البته رادیو نما به ما کمک می‌کند که خیلی از پیام هایی را که نمی‌توان با صدا مطرح کرد با تصویر منتقل کنیم. تصویر و حتی زیرنویسی که در رادیو نما وجود دارد کمک شایانی است به برنامه رادیویی که در حال پخش است. اصل و اساس بحث رادیو صدا است. این امکان در گیرنده‌های دیجیتال ایجاد شده است که مخاطبان می‌توانند علاوه بر داشتن صدای برنامه، تصاویر مربوط به آن را هم دریافت کنند.  

آذرمکان از چشم اندازی که برای رادیو ورزش متصور است گفت و در این باره توضیح داد: چشم انداز ما برای رادیو این است که شبکه کاملاً تعاملی شود و به سمتی برویم که رادیو ورزش را مخاطبان ما اداره کنند. چه بسا اگر مخاطبان به رسانه‌ای علاقه داشته باشند و خودشان بتوانند برای آن برنامه ریزی، برنامه‌سازی و گزارشگری کنند تحول اساسی و رو به جلویی ایجاد خواهد شد. من از مخاطبان می‌خواهم که ما را در هر چه بهتر شدن این رویکرد یاری کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: