کد خبر: ۵۲۸۷۸۶
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۵

در حمله سربازان اسرائیلی به اردوگاه جنین دو فلسطینی زخمی و یک تن دیگر بازداشت شد، گروهی از شهرک‌نشین‌ها نیز به خانه‌های محله الشیخ جراح سنگ پرتاب کردند، همچنین اعتراضات شبانه فلسطینی‌ها به شهرک‌سازی در شمال کرانه باختری ادامه یافت.

به گزارش شفاف، به نقل از شبکه خبری المیادین، در جریان درگیری فلسطینی‌ها با سربازان اسرائیلی در اردوگاه جنین در کرانه باختری اشغالی، یک فلسطینی به ضرب گلوله زخمی شده و یک زن نیز در اثر شلیک بمب صوتی آسیب دید، همچنین یک فلسطینی بازداشت شد.

برخی منابع محلی تاکید کردند که یک یگان ویژه از ارتش رژیم اشغالگر جوانی به نام اشرف القیسی را پس از یورش به منزلش در اردوگاه جنین ربودند.

پس از این آن نیز سربازان اسرائیلی یورش گسترده‌ای داشته و با جوانانی که با اسلحه به آنها حمله کرده بودند، به شدت درگیر شدند.

در قدس اشغالی نیز برخی شهرک‌نشین‌ها شامگاه سه‌شنبه با حمایت پلیس رژیم صهیونیستی به خانه‌های شهروندان فلسطینی در محله الشیخ جراح یورش بردند.

ده‌ها شهرک‌نشین با تجمع در محله شیخ جراح و چرخیدن در آن به سمت خانه‌ها سنگ پرتاب کردند، همزمان سربازان اسرائیلی با استفاده از بمب‌های صوتی مردم را که در محله جمع شده بودند، متفرق کردند، همچنین آنها با هدف بازداشت تعدادی از جوانان فلسطینی به روستای کفرقدوم در شرق قلقیلیه یورش بردند.

همچنین تنش‌های شبانه در کوه صبیح در شمال کرانه باختری اشغالی ادامه یافتند و از سوی دیگر ساکنان منطقه بیتا به اعتراضات خود علیه ایجاد یک شهرک در فراز این ارتفاعات ادامه می‌دهند.

جوانان فلسطینی با آتش زدن صدها لاستیک در اطراف این شهرک شعارهایی در مخالفت با ایجاد آن و فریادهای الله اکبر سر دادند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار