کد خبر: ۵۲۸۷۸۷
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۰

شورای روابط آمریکایی – اسلامی (CAIR) سه‌شنبه از رئیس جمهوری آمریکا خواست تا اقدام رژیم صهیونیستی در تخرب منازل فلسطینیان و کسب و کارها در شرق قدس را محکوم کند.

به گزارش شفاف، به نقل از پایگاه خبری ینی شفق، این سازمان که بزرگترین گروه حمایتی مسلمانان آمریکاست، همچنین از واشنگتن خواست تا رژیم صهیونیستی را برای توقف تمام تصرفات در املاک فلسطینیان تحت فشار قرار دهد.

نهاد عوض، مدیر اجرایی ملی شورای مذکور در بیانیه‌ای گفت: دولت آپارتایدی اسرائیل از پول مالیات دهندگان آمریکایی برای آغاز یک کمپین پاکسازی قومیتی دیگر علیه فلسطینیان، این بار در محله سلوان، سوء استفاده می‌کند. آنها به طور غیرقانونی اراضی فلسطینیان را توقیف می‌کنند، خانواده را وادار می‌کنند خانه‌های خودشان را تخریب کنند یا چنانچه دولت اسرائیل این کار را انجام دهد، جریمه دریافت می‌کند.

مدیر اجرایی شورای روابط آمریکایی – اسلامی گفت، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا و وزیر خارجه او این قدرت سیاسی را دارند تا از حقوق بشر فلسطینیان حمایت کرده و علیه بی‌عدالتی اقدامی انجام دهند.

براساس گزارش‌ها، نیروهای رژیم اشغالگر صهیونیستی روز سه شنبه در محله سلوان واقع در شرق قدس یک مغازه و یک آپارتمان را تخریب کردند. این اقدام موجب درگیری فلسطینیان خشمگین با پلیس رژیم صهیونیستی شد و کار به شلیک گاز اشک آور و گلوله پلاستیکی به سمت فلسطینیان معترض کشیده شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: