کد خبر: ۵۲۸۸۹۱
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۴

معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال‌احمر گفت: امکانات لجستیکی جمعیت هلال احمر امروز متناسب با تعداد جاده‌ها و شریان‌های اصلی و فرعی کشور نیست و این کار را برای امدادرسانی سخت می‌کند.

به گزارش شفاف، محمدباقر محمدی، معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر گفت: ایران کشوری بسیار وسیع با عوارض طبیعی مختلف است به گونه‌ای که کشور شامل مناطق کوهستانی صعب العبور، بیابان‌های وسیع و مناطق جنگلی پرپیچ و خم است که دسترسی به آن ها بسیار دشوار بوده اما با این وجود میانگین زمان رسیدن نیروهای امدادی به محل حادثه پس از اطلاع رسانی، 12 دقیقه است.

وی افزود: این میانگین زمانی با توجه به پراکندگی محل‌های وقوع حوادث و تعداد پایگاه‌های محدود جمعیت هلال احمر بدست آمده که تمام تلاش این است تا زمان رسیدن به محل حادثه هر روز کم تر شود.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: امکانات لجستیکی جمعیت هلال احمر امروز متناسب با تعداد جاده‌ها و شریان‌های اصلی و فرعی کشور نیست و این کار را برای امدادرسانی سخت می‌کند.

محمدی ادامه داد: نباید فراموش کرد که هلال احمر یک سازمان غیردولتی بوده که یک وظیفه حاکمیتی به آن محول شده است. امروز نیروهای آموزش دیده، امکانات و منابع مالی مورد نیاز در این راستا در اختیار هلال احمر به صورت متناسب قرار نگرفته و این شاید بزرگ ترین مانع در راستای امدادرسانی سریع تر به شهروندان باشد.

وی افزود: با وجود تمامی این مشکلات امدادرسانی در کشور موثر و کارآمد بوده و منجر به نجات جان انسان‌های زیادی شده است. در سال 99 امدادرسانی به 26 هزار و 275 حادثه صورت گرفته است و نزدیک به 207 هزار نفر از خدمات امدادی هلال احمر بهره مند شده‌اند.

معاون عملیات سازمان امدادونجات جمعیت هلال ‌احمر در پایان گفت: این میزان امدادرسانی با توجه به تعداد کم پایگاه‌های امدادی و نیروهای تخصصی یک آمار بسیار خوب بوده که با توجه به تنوع ماموریت در دریا، کوهستان، جاده، جنگل ها و بیابان‌ها سختی تحقق آن مشخص می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: