کد خبر: ۵۲۸۸۹۲
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۵

رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت گفت: سفر گردشگران سلامت در سال گذشته به ایران به دلیل کرونا کاهش داشته است.

سعید هاشم زاده رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت در گفت و گو با خبرنگارشفاف، با اشاره به آخرین وضعیت پذیرش بیماران بین المللی در کشور، اظهار کرد: در حال حاضر وضعیت پذیرش بیماران بین المللی به دلیل شیوع بیماری کرونا در کشور مانند دوران قبل از شیوع این همه گیری نیست و به علت بسته بودن مرزها گردشگران سلامت کمتری به ایران جهت مداوا مراجعه کرده اند.

او ادامه داد: در سه ماهه اول امسال به دلیل اوج شیوع کرونا  بیماری کرونا تنها ۷۶ هزار و ۷۰۰ بیمار بین المللی جهت انجام کارهای درمانی و عمل های جراحی وارد کشور شده اند.

رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت بیان کرد: عمده بیماران بین المللی ما از کشورهای افغانستان و عراق هستند. براساس آمار موجود ۲۶ هزار نفر از مردم افغانستان و عراق مقیم ایران تحت عنوان بیماران بین المللی در بیمارستان های مورد تایید وزارت بهداشت و مراکز جراحی محدود خدمات درمانی را دریافت کرده اند.

هاشم زاده تاکید کرد: در سه ماهه اول سال جاری میزان درخواست گردشگران سلامت جهت ورود به کشورمان و انجام کارهای درمانی کاهش چشمگیری داشته است و بیشترین علت آن شیوع بیماری کرونا در دنیا است.

او‌ افزود: در سال گذشته میزان ارز آوری کشورمان از گردشگران سلامت حدود ۸۰۰ میلیون دلار بوده است و این درحالی است که در سال ۹۸ صنعت گردشگری سلامت ما بین ۱/۵ تا ۲ میلیارد دلار ارز آوری داشته است.

۷۶ بیمارستان جدید متقاضی جذب گردشگر سلامت هستند

این مقام مسئول بیان کرد: در حال حاضر درخواست هایی از کشورهای عراق، افغانستان، پاکستان، آلمان، فرانسه،کاندا و آمریکا داریم و بیشتر گردشگران سلامت بین المللی برای انجام عمل های جراحی زیبایی درخواست ورود به کشورمان را داده اند.

او گفت: در حال حاضر ۱۲۰ مرکز درمانی و تعداد محدودی مرکز جراحی مجوز اخذ بیماران بین المللی را دارند و ۷۶ بیمارستان و مرکز درمانی جدید درخواست صدور مجوز پذیرش بیماران بین المللی به کشورمان دارند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: