کد خبر: ۵۲۸۹۲۶
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۹

کرونا یک بار دیگر رونقِ سینما و تئاتر و فضاهای فرهنگی کشور را مورد تهدید جدّی خودش قرار داده و سینمایی‌ها در هراسند تعطیلی یک بار دیگر به سراغ‌شان بیاید.

به گزارش شفاف، شرایط جدید کرونا و به صدا درآمدن آژیر خطر برخی از شهرها به نشانه قرمز شدن، قرار است یک بار دیگر رونقِ سینما و تئاتر مورد آسیب قرار بگیرد. چرا که با قرمز شدن وضعیت تهران، بار دیگر سالن‌های تئاترشهر تعطیل شد. 

این خبر را روابط عمومی مجموعه تئاترشهر اعلام کرد. از آغاز همه گیری کرونا برای چندمین بار است که سالن‌های تئاتر تعطیل می‌شوند. پیش از این تئاتر و سینما جزو مشاغل گروه دو محسوب می‌شدند و در وضعیت نارنجی هم فعالیت آنها تعطیل می‌شد اما فروردین ماه امسال، سینما و تئاتر در دسته اول مشاغل طبقه‌بندی شدند که تعطیلی آن‌ها در وضعیت قرمز، صورت می‌گیرد.

علاوه بر اطلاعیه موزه هنرهای معاصر و تعطیلی مجدد این اماکن، خطر دیگر فضای سردِ دوباره سالن‌های سینماهای سراسر کشور است. چرخه اکرانی که سینماگرها امید دارند با آمدنِ "دینامیت"، رونق بگیرد اما شرایط جدید کرونا، معلوم نیست دوباره چه بر سرِ این رونق بیاورد. البته هنوز بلیت‌فروشی‌ها ادامه دارد و گویا همه‌چیز بستگی به نظر و ابلاغ ستاد کرونای استان‌ها دارند و بنابر وضعیتِ هر استان، این روال تعیین خواهد شد. 

محمدرضا فرجی مدیرکل نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی که عضوی از ستاد کرونای سازمان سینمایی هم به شمار می‌رود در گفت و گویی  درباره تعطیل شدن یا نشدنِ سینماهای کشور به این جمله بسنده کرد که: "ما تابع ستاد کروناییم و تمام سینماهای کشور موظف‌اند که مصوبه ستاد کرونا را در خصوص فعالیت‌های سینماهایشان اعمال کنند. در واقع وضعیت فعالیت سینماهای سراسر کشور بنا بر وضعیت کرونایی هر استان مشخص خواهد شد."

پیگیری‌ها نشان می‌دهد سینمادارها منتظرِ ابلاغ ستاد کرونای استان‌اند که با توجه به درجه‌بندی و رنگ‌های شهرها و تصمیمی که گرفته می‌شود، سینما را تعطیل کنند و یا همچون روالِ این روزهای کرونایی، 50 درصد و یا یک سوم برقرار باشند.  محمد قاصد اشرفی رئیس هیئت مدیره انجمن سینماداران در گفت و گویی  تأکید کرد: سینما باز است مشکلی ندارد؛ چون گروه‌مان تغییر کرده و جزو گروه دومیم. همچون روالِ قبلی‌مان 50 درصد ظرفیت به کار ادامه می‌دهیم و ما تابع تصمیم وزارت ارشاد و ستاد کروناییم. 

او درباره حضور "دینامیت" و رونق اکران سینماها، گفت: خدا را شکر با حضور "دینامیت" مسعود اطیابی فروش سینماها بهتر شده و این فیلم نزدیک به نیم میلیارد فروش داشته است. 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار