کد خبر: ۵۲۸۹۶۸
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۴

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از بازداشت فروشنده دارو‌های تقلبی شیمی درمانی در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش شفاف، سرهنگ داود معظمی گودرزی  اظهار کرد: فردی با مراجعه به پلیس فتا مدعی شد که باتوجه به نیاز فرزندم به دارو‌های شیمی درمانی، در فضای مجازی جستجو کردم و با شخصی ناشناس در این خصوص آشنا شدم و پس از واریز وجه و دریافت دارو‌ها با بررسی پزشک مشخص شد، دارو‌ها به هیچ عنوان قابل استفاده نبوده و فاسد است.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا پایتخت تحقیقات خود را آغاز کردند و با بهره گیری از روش‌های علمی و اقدامات فنی فرد مذکور را در فضای مجازی شناسایی و متوجه شدند مجرم با ایجاد یک کانال در یکی از شبکه‌های اجتماعی و دریافت مبالغی هنگفت اقدام به فروش دارو‌های دارو‌های شیمی درمانی فاسد و غیرقابل استفاده می‌کند.

این مقام سایبری تصریح کرد: در بررسی‌های پلیسی هویت واقعی متهم شناسایی و پس از تشریفات قضائی، در نهایت متهم در مخفیگاهش در یکی از مناطق جنوبی تهران دستگیر و بیش از ۳۰۰ قلم داروی غیرقابل استفاده از محل اختفای وی کشف شد.

وی افزود: متهم پس از انتقال به پلیس فتا هرگونه جرمی را انکار میکرد، اما پس از روبه رو شدن با شاکی پرونده و ادله دیجیتال ضمن پذیرش بزه انتسابی به فروش دارو‌های فاسد اعتراف کرد.

رئیس پلیس فتا تهران به شهروندان توصیه کرد: باید توجه داشت که خرید و فروش هرگونه دارو در فضای مجازی ممنوع است و علاوه بر جرم بودن این اقدام، غالب این افراد نیز کلاهبردار هستند، بسیاری از این افراد اصلا دارویی در اختیار ندارند و با یک جست و جوی ساده در فضای مجازی به اطلاعاتی دست پیدا می‌کنند و مدعی داشتن دارو‌های نادر هستند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: