کد خبر: ۵۲۹۰۱۸
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۹
کشف ۲۹ دستگاه استخراج رمزارز دیجیتال در ابهر؛

فرمانده انتظامی ابهر، از کشف ۲۹ دستگاه استخراج رمزارز دیجیتال به ارزش ۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.

                          جولان دستگاه‌های رمز ارز در زنجان ادامه دارد

به گزارش شفاف، محمد مهدی‌خانی با بیان اینکه ماموران پلیس آگاهی این شهرستان با انجام کار اطلاعاتی از وجود ماینر در منزل فردی واقع در شهرستان ابهر مطلع شدند، عنوان کرد: ماموران پس از تکمیل تحقیقات به بازرسی از این منزل پرداخته و ۲۹ دستگاه استخراج رمزارز دیجیتال قاچاق را کشف کردند.

وی با بیان اینکه کارشناسان ارزش این اقلام غیرمجاز را ۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال برآورد کرده‌اند، یادآور شد: در این خصوص متهم دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

 

این‌ مسئول اضافه کرد: استفاده از دستگاه‌های ماینر به منظور استخراج و تولید ارز دیجیتال مستلزم اخذ مجوزهای قانونی از اداره صنعت، معدن و تجارت و اداره برق است و پلیس با کسانی که بدون مجوز قانونی اقدام به این کار کنند، برابر قانون برخورد خواهد کرد.

فرمانده انتظامی ابهر، با اشاره به مصرف زیاد برق توسط این دستگاه‌ها، ادامه داد: شهروندان برای کمک به اقتصاد جامعه و جلوگیری از استفاده غیر قانونی از برق یارانه‌ای توسط سودجویان در صورت اطلاع از این‌گونه موارد، موضوع را سریعاً از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: