کد خبر: ۵۲۹۰۳۱
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۲

سخنگوی کرملین گفت، ناتو یک نیروی بی‌ثبات کننده در قاره است و برای تقابل به وجود آمده است.

                          کرملین: ناتو یک عنصر بی‌ثبات کننده است

به گزارش شفاف، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین به کانال تلویزیونی روسیا ۱ گفت: این بلوک برای تقابل و رویارویی به وجود آمده است. این بلوک ثباتی در قاره ایجاد نکرده است. به عکس یک عنصر بی‌ثبات کننده است.

پسکوف اظهار کرد: حادثه اخیر مربوط به کشتی جنگی انگلیسی دیفندر یا "مدافع" در دریای سیاه یک تحریک با دسیسه چینی از سمت خارج به جهت آزمودن نقاط نرم در نظام پاسخ روسیه بوده است.
 

پسکوف تصریح کرد: در این مورد این ناوشکن تنها یک ابزار تحریک بود. ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه توضیح داد که این راهی برای بررسی تنگنا‌ها و ضعف‌ها در نظام کنترل مرزی، نظامی، پاسخ و موارد دیگر بوده است. این یک تحریک عمدی و به خوبی برنامه ریزی شده بوده است. سازمان اطلاعات ما البته می‌داند چه کسی تصمیم را گرفته است. اما البته من فکر می‌کنم اساس چنین عملیاتی همچنان از سوی دوستان ارشد ما در آن سوی اقیانوس برنامه ریزی می‌شود. پاسخ به این تحریک سخت خواهد بود.

پسکوف تاکید کرد، مسکو و بروکسل نیاز به حفظ گفتگو دارند.

او با اشاره به تداوم اقدام کشور‌های اروپای شرقی در استقرار تسلیحات آمریکا بیان داشت، این "اروپایی‌های دون پایه" هر چه بیشتر تنش‌ها را تشدید می‌کنند.

پسکوف اضافه کرد: من حتی درباره عادی سازی صحبت نمی‌کنم. من صرفا درباره تلاش برای از سرگیری گفتگو که بسیار برای بروکسل و مسکو لازم است، صحبت می‌کنم.

سخنگوی کرملین ادامه داد: متاسفانه یک رئیس جمهور در آمریکا نمی‌تواند بگوید ما نیاز به ساختن روابط خوب با روسیه داریم. یک رئیس جمهور در آمریکا باید با مانعی به شکل دیگر شعبه‌های قدرت و نظر نخبگان سیاسی در داخل که اجازه به هیچ رویکرد سازنده‌ای در قبال روسیه نمی‌دهند، مواجه شود.

پسکوف گفت: حداکثر ما از آن‌ها می‌شنویم جایی که لازم بدانیم با روسیه گفتگو خواهیم کرد و مهمتر از همه ما اگر مجبور شویم آن‌ها را مجازات خواهیم کرد. ما همواره این لفاظی‌ها را می‌شنویم. به سادگی در آمریکا صحبت درباره روابط خوب با روسیه غیرممکن است.

سخنگوی کرملین گفت: ترکیه یک کشور عضو ناتو است و همزمان روابط ما با ترکیه یک نمونه از این حقیقت است که شراکت با اعضای ناتو امکانپذیر و لازم است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: